“Wychylone w PRAWNĄ stronę” – to nowa nazwa dla wahadła Foucaulta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytowała ją kancelaria Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Prawni spółka partnerska.
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy po raz kolejny zagrało z toruńskim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach 32. Finału przekazało na licytację nazwę dla najdłuższego stale działającego wahadła Foucaulta w Polsce, a także zaprezentowało stanowisko edukacyjne poświęcone Mikołajowi Kopernikowi w dniu Finału na Rynku Staromiejskim w Toruniu.
Licytacja nazwy wahadła zakończyła się kwotą 2 126 zł, którą zaproponowała kancelaria Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Prawni spółka partnerska. Jak mówi Karol Sienkiewicz:
Mimo tego, że prowadzimy działalność na terenie całego kraju, szczególnie bliski jest nam Toruń. Dlatego na wiele sposobów wspieramy toruńskie organizacje pozarządowe, m.in. poprzez pomoc prawną pro bono. Uważamy, że przyznany nam wiele lat temu certyfikat “Made in Toruń” zobowiązuje.
Od wielu lat wspieramy również Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, czy to uczestnicząc w licytacjach czy przeznaczając na nie przedmioty z własnych zbiorów. W tym roku postanowiliśmy rozpocząć “nową, świecką tradycję” i powalczyć o nazwę tak znanego urządzenia, jak wahadło w Młynie Wiedzy – dodaje Piotr Zamroch.
Jak podkreśla Karol Sienkiewicz: Nazwa, jaką nadaliśmy wahadłu, nie jest oczywiście przypadkowa i wiąże się z naszym zawodem. Niemniej jednak chcieliśmy w nieco żartobliwy sposób pokazać, że obecnie niemal wszystko kojarzy się prawem i przepisami.
Kancelaria Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Prawni spółka partnerska to butikowa kancelaria od 2006 r. świadcząca usługi doradcze dla przedsiębiorców. Zespół kancelarii tworzy dziesięcioro kreatywnych prawników, ekspertów w dziedzinie urządzeń przesyłowych, prawa pracy, prawa korporacyjnego i dochodzenia wierzytelności. Przedsiębiorcy, w tym z Torunia i okolic, powierzają jej sprawy precedensowe i o szczególnym znaczeniu np. sprawy dotyczące trudnych nieruchomości, współpracy pomiędzy wytwórcami energii, przejęcia spółek, spory zbiorowe, nabywania praw do gruntów o nieuregulowanym stanie prawnym czy dochodzenia roszczeń pieniężnych znacznej wysokości. Kancelaria zajmowała się także tak “egzotycznymi” sprawami, jak nabywanie gruntów na potrzeby portów serwisowych czy importem energii z Białorusi.
Prawnicy kancelarii aktywnie działają w lokalnych organizacjach przedsiębiorców, jak Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu czy toruńska loża BCC. Angażują się także w działalność izb branżowych: Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Związku Pracodawców Ciepłownictwa, Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych.