tel. +48 56 690 49 90
tel. + 48 56 690 49 51 (kasy)
pl Polski
Projekt Near Space zakłada, że w okresie od października 2021 do końca grudnia 2022 r. zostanie przeprowadzony szereg działań popularyzatorskich w zakresie prezentacji dokonań polskich naukowców w zakresie badania i eksploracji bliskiej przestrzeni kosmicznej.
W ramach realizowanego projektu zrealizowaliśmy 22 warsztaty z udziałem uczniów szkół podstawowych, których celem było rozbudzenie ciekawości badaniami bliskiego kosmosu – stratosfery.

25 października przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zorganizowaliśmy obserwacje częściowego zaćmienia Słońca. Widzowie w Internecie mogli oglądać transmisję internetową przygotowaną i zrealizowaną przez Fundację Nicolaus Copernicus.
Przygotowaliśmy również dwa webinary, które możesz obejrzeć poniżej i wykorzystać podczas lekcji w szkole.

Webinar „Geologia Marsa” został przygotowany z myślą o uczniach w wieku 12-16 lat. Film poświęcony kraterom uderzeniowym na Ziemi i innych planetach warto obejrzeć wraz z uczniami w wieku 11-16 lat. Na stronie znajdziesz również przykładowe scenariusze lekcji oraz doświadczeń, które warto przeprowadzić w trakcie zajęć.

KOSMICZNE WEBINARY

Webinary przygotował i poprowadził Sebastian Soberski z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu.

Webinar "Geologia Marsa"

Czas trwania: 57 minut

Webinar "Kratery uderzeniowe na Ziemi i innych planetach"

Czas trwania: 36 minut

25 października przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbyły się obserwacje częściowego zaćmienia Słońca. Pogoda nie do końca sprzyjała obserwowaniu tego wyjątkowego zjawiska, ale ostatecznie udało nam się je zobaczyć.

Przy współpracy z Fundacją Nicolaus Copernicus było możliwe oglądanie specjalnie przygotowanej transmisji online.

Zachęcamy do powtórnej obserwacji częściowego zaćmienia Słońca.

Zasady wykorzystania materiałów

Skip to content