tel. +48 56 690 49 90
tel. + 48 56 690 49 51 (kasy)
pl Polski

MŁYN WIEDZY DLA NAUCZYCIELI

PLATFORMA WYMIANY DOŚWIADCZEŃ | MOTYWACJA | ROZWÓJ | WSPÓŁPRACA

Inspirujemy

wspieramy

łączymy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od początku swojej działalności wspiera nauczycieli w przekazywaniu wiedzy i przełamywaniu stereotypów dotyczących procesu nauczania. Przy naszym centrum nauki działa Klub Nauczyciela, którego działalność musieliśmy zawiesić z powodu epidemii.

W październiku 2022 roku reaktywujemy nasze spotkania. Chcemy stworzyć platformę wymiany doświadczeń, dzielić się nowoczesnymi metodami edukacyjnymi oraz wspierać rozwój edukacji. Jest to możliwe dzięki współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin, m.in. pedagogami, metodykami, nauczycielami oraz psychologami.

Misją Klubu jest dzielenie się wiedzą i umiejętnościami, aby wesprzeć nauczycieli w codziennej pracy w szkole. Stwarzamy miejsce wymiany inspiracji, gdzie nauczyciel może przedstawić i przedyskutować swoje idee, pomysły, wątpliwości, podzielić się wiedzą czy rozwiać wątpliwości pedagogiczne.

Chcemy, aby nauczyciele byli współtwórcami Klubu Nauczyciela, dlatego wsłuchujemy się w potrzeby pedagogów, rozmawiamy ze specjalistami, aby nasza działalność miała realny wymiar wsparcia i rozwoju procesu nauczania w polskiej szkole.


Partnerami naszych działań są: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu oraz Biblioteka Pedagogiczna im. prof. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

NASZE

PROPOZYCJE

W roku szkolnym 2022/2023 proponujemy udział w szkoleniach, które adresujemy do dyrektorów i nauczycieli.

Decyzją Prezydenta Miasta Torunia nauczyciele z toruńskich szkół mogą uzyskać dofinansowanie do wybranych szkoleń.

Więcej informacji o ofercie warsztatów można uzyskać u Klaudii Rogalskiej, specjalistki ds. oferty kulturalnej. Email: k.rogalska@centrumnowoczesnosci.org.pl.
Telefon: +48 (56) 690 49 90 wew. 607.

Zapraszamy na "Czwartki dla nauczycieli". Wśród fantastycznej zabawy i rzetelnej , merytorycznej wiedzy, znajdą Państwo inspiracje na lekcje i zajęcia dodatkowe.

Po uprzednim zapisaniu się, mają Państwo czas na zapoznanie się z nasza ofertą i eksponatami. Wszystkie proponowane przez nas aktywności w Młynie Wiedzy uzupełniamy materiałami dydaktycznymi, które przydadzą się w Państwa pracy, niezależnie od wykładanego przedmiotu.

Zapraszamy w czwartki w godz. 17:00-19:00. Zgłoszenia do udziału przyjmuje Klaudia Rogalska: k.rogalska@centrumnowoczesnosci.org.pl.

Nauczycieli i wychowawców zapraszamy do zorganizowania spotkania z rodzicami na "wywiadówce" w budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy/Centrum Innowacyjnej Edukacji. Przestrzenie naszego centrum nauki udostępnimy bezpłatne. 

Poza spotkaniem z rodzicami chcemy zaprezentować nasze wystawy i ofertę edukacyjną. 

Chcesz zorganizować nietypową wywiadówkę w centrum nauki? Skontaktuj się z koordynatorką współpracy z nauczycielami.

Jeżeli planujesz wizytę edukacyjną w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy/Centrum Innowacyjnej Edukacji lub chciałbyś/-ałabyś poznać ofertę naszego centrum nauki - zaproś nas na Radę Pedagogiczną. 

Nasze propozycje dotyczą zwiedzania wystaw, warsztatów oraz zajęć w pracowniach.

Możemy również razem przygotować zajęcia dla uczniów Twojej szkoły. 

Chcesz nas zaprosić? Skontaktuj się z koordynatorką współpracy z nauczycielami

Cele

informacje

Współpraca z naszym centrum nauki ma charakter nieformalny.

Wystarczy, że skontaktujesz się z koordynatorką współpracy z nauczycielami, która przekaże wszystkie niezbędne informacje związane z naszą współpracą. Mamy nadzieję, że jesteś gotowy/-a na nowe wyzwania, bo na pewno ich nie zabraknie. 

Udział w działaniach Klubu Nauczyciela jest bezpłatny. 

Inne wydarzenia adresowane do dyrektorów oraz nauczycieli mogą wiązać się z wniesieniem opłaty.  Postaramy się, aby były one niezbyt wysokie.

Tak. Uczestnicy organizowanych przez nas wydarzeń otrzymują certyfikat. 

Kontakt

Koordynatorką współpracy z nauczycielami jest Klaudia Rogalska.
Specjalistka ds. oferty kulturalnej | Dział Naukowo-Edukacyjny i Wydarzeń Kulturalnych

tel: +48 56 690 49 56 wew. 607

e-mail: k.rogalska@centrumnowoczesnosci.org.pl
Skip to content