tel. +48 56 690 49 90
tel. + 48 56 690 49 51 (kasy)
pl Polski

MŁYN WIEDZY DLA NAUCZYCIELI

PLATFORMA WYMIANY DOŚWIADCZEŃ | MOTYWACJA | ROZWÓJ | WSPÓŁPRACA

Inspirujemy

wspieramy

łączymy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od początku swojej działalności wspiera nauczycieli w przekazywaniu wiedzy i przełamywaniu stereotypów dotyczących procesu nauczania. Przy naszym centrum nauki działa „Klub Belferski Młynek”, w którym aktywni nauczyciele rozwijają swoje umiejętności i autorskie pomysły. Przez epidemię zawiesiliśmy działalność „Klubu Wychowawcy”, który powraca w maju 2021 roku. 

Tworzymy platformę wymiany doświadczeń, dzielimy się nowoczesnymi metodami edukacyjnymi oraz wspieramy rozwój edukacji. Jest to możliwe dzięki współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin, m.in. pedagogami, metodykami, nauczycielami oraz psychologami.

Misją KLUBÓW jest dzielenie się wiedzą i umiejętnościami, aby wesprzeć nauczycieli w ich codziennej pracy w szkole. 

Stworzyliśmy miejsce wymiany inspiracji, gdzie nauczyciel może przedstawić i przedyskutować swoje idee, pomysły, wątpliwości, podzielić się wiedzą czy rozwiązać wątpliwości pedagogiczne. 

Chcemy, aby nauczyciele byli współtwórcami KLUBÓW, dlatego wsłuchujemy się w potrzeby pedagogów, rozmawiamy ze specjalistami, aby nasza działalność miała realny wymiar wsparcia i rozwoju procesu nauczania w polskiej szkole. 

Partnerami naszych działań są: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu oraz Biblioteka Pedagogiczna im. prof. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

NASZE

PROPOZYCJE

13 maja zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych do udziału w bezpłatnym spotkaniu pod tytułem „Reintegracja”. Dodatkowy termin - 18 maja. 

Zaproszone przez nas ekspertki wyjaśnią przy pomocy jakich metod i technik odbudować więzi, które zostały naruszone w czasie stanu epidemii i nauki online. Przedstawimy ćwiczenia wspomagające integrację oraz scenariusze zajęć, pozwalające na rozpoczęcie edukacji w trybie stacjonarnym. Także z wykorzystaniem infrastruktury Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. 

Pierwsze spotkanie adresujemy do nauczycieli w szkołach podstawowych. Kolejne dla nauczycieli w szkołach ponadpodstawowych zaplanowaliśmy 10 czerwca. 

Uczestnicy otrzymają certyfikat udziału.

Więcej o spotkaniu 13 maja dowiesz się TUTAJ. O dodatkowym spotkaniu w dniu 18 maja TUTAJ

Od maja 2021 r. wracamy do bezpłatnych spotkań w przestrzeniach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji. 

Co miesiąc w dwa czwartki spotkamy się w przestrzeniach naszego centrum nauki, aby zaprezentować naszą ofertę, a także pokazać możliwości wykorzystania CNMW i CIE w działalności edukacyjnej nauczycieli i wychowawców. 

Informacje o najbliższych spotkaniach podamy niebawem w zakładce "Aktualności"

Nauczycieli i wychowawców zapraszamy do zorganizowania spotkania z rodzicami na "wywiadówce" w budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy/Centrum Innowacyjnej Edukacji. Przestrzenie naszego centrum nauki udostępnimy bezpłatne. 

Poza spotkaniem z rodzicami chcemy zaprezentować nasze wystawy i ofertę edukacyjną. 

Chcesz zorganizować nietypową wywiadówkę w centrum nauki? Skontaktuj się z koordynatorką współpracy z nauczycielami.

Jeżeli planujesz wizytę edukacyjną w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy/Centrum Innowacyjnej Edukacji lub chciałbyś/-ałabyś poznać ofertę naszego centrum nauki - zaproś nas na Radę Pedagogiczną. 

Nasze propozycje dotyczą zwiedzania wystaw, warsztatów oraz zajęć w pracowniach.

Możemy również razem przygotować zajęcia dla uczniów Twojej szkoły. 

Chcesz nas zaprosić? Skontaktuj się z koordynatorką współpracy z nauczycielami

Zdajemy sobie sprawę, że w obecnym czasie nie zawsze masz możliwość skorzystania z naszej oferty na miejscu, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie trzy zestawy edukacyjne.

Każdy z nich zawiera niezbędne materiały do przeprowadzenia danego doświadczenia, kartę pracy dla uczniów oraz kartą dla nauczyciela. Dołączamy również materiały, które pozwalają na spersonalizowanie każdego zestawu dla ucznia. Załączamy również dyplom dla klasy, która przeprowadziła eksperyment. Co ważne: do każdego zestawu wyślemy również link do filmu, w którym nasi animatorzy przeprowadzają doświadczenia i wyjaśniają krok po kroku działania w ramach wybranego eksperymentu.

Więcej o zestawach dowiesz się TUTAJ. Na stronie wypełnisz również formularz zamówienia. 

Zapraszamy do skorzystania z lekcji online. Przygotowaliśmy 5 tematów zajęć z zakresu przedmiotów przyrodniczych i zagadnień komunikacyjnych.

Zajęcia przyrodnicze dedykujemy uczniom kl.  kl. 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej. Lekcje społeczne-kulturowe skierowane są do uczniów kl. 4-6 i 6-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych. 

Więcej o lekcjach online dowiesz się TUTAJ

Cele

informacje

Współpraca z naszym centrum nauki ma charakter nieformalny.

Wystarczy, że skontaktujesz się z koordynatorką współpracy z nauczycielami, która przekaże wszystkie niezbędne informacje związane z naszą współpracą. Mamy nadzieję, że jesteś gotowy/-a na nowe wyzwania, bo na pewno ich nie zabraknie. 

Nie. Wszystkie wydarzenia, które realizujemy są nieodpłatne dla uczestników.

Czasami jest konieczne wysłanie zgłoszenia do koordynatorki. Może się jednak zdarzyć, że będziemy organizowali wydarzenia, które będą wiązały się z wniesieniem opłaty. Postaramy się, aby były one niezbyt wysokie.

Tak. Uczestnicy organizowanych przez nas wydarzeń otrzymują certyfikat. 

Kontakt

Koordynatorką współpracy z nauczycielami jest Dorota Nijaki-Bujnarowska.
Specjalistka ds. oferty kulturalnej | Dział Naukowo-Edukacyjny i Wydarzeń Kulturalnych

tel: +48 56 690 49 56 wew. 607

e-mail: d.nbujnarowska@centrumnowoczesnosci.org.pl
materiały

do

pobrania

Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. Opracowujemy materiały, które niebawem będzie można pobrać. 

Kiedy? Postaramy się jak najszybciej. 

Skip to content