tel. +48 56 690 49 90
tel. + 48 56 690 49 51 (kasy)
pl Polski

Informacje o projekcie

Celem projektu jest podniesienie świadomości społecznej, zwłaszcza wśród dzieci z terenów wiejskich o roli odnawialnych źródeł energii w ochronie klimatu i budowaniu zrównoważonego bezpieczeństwa energetycznego.
Na stronie udostępniamy materiały edukacyjne, które mogą być wykorzystane podczas lekcji w szkole przy omawianiu tematów związanych z odnawialnymi źródłami energii (OZE). W ramach projektu zostały przygotowane scenariusze lekcji w pięciu tematach oraz baza wiedzy.
Na stronie znajdziesz również webinary, poświęcone szeroko rozumianej tematyce OZE. Mogą być wykorzystane jako wprowadzenie przy omawianiu danego tematu. Łącznie przygotowaliśmy 7 tematów wideo spotkań z naukowcami z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którzy w przystępny sposób omawiają dane zagadnienie.
Wszystkie materiały udostępniamy nieodpłatnie na licencji CC BY-NC-ND. Na dole strony znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące zasad wykorzystania wszystkich opublikowanych materiałów.
Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas materiały edukacyjne będą pomocne przy realizacji tematów związanych z odnawialnymi źródłami energii. Jeżeli zdecydujesz się na ich wykorzystanie podczas lekcji, poinformuj nas o tym. Chcielibyśmy wiedzieć które publikacje, w jaki sposób i gdzie są wykorzystywane. Na Twoją wiadomość czekamy pod adresem poczty elektronicznej: centrum@centrumnowoczesnosci.org.pl.

Webinary o odnawialnych źródłach energii

Odnawialne źródła energii

Czas trwania: 17 minut

Energetyka biomasy

Czas trwania: 22 minuty

Efekt cieplarniany okiem fizyka

Czas trwania: 22 minuty

Energetyka geotermiczna

Czas trwania: 20 minut

Energetyka wiatrowa

Czas trwania: 20 minut

Energetyka słoneczna

Czas trwania: 16 minut

Energetyka wodna

Czas trwania: 23 minuty

Baza wiedzy

Zasady wykorzystania materiałów

Projekt finansowany z grantu Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce. Kwota dofinansowania 19 959 USD.
Skip to content