tel. +48 56 690 49 90
tel. + 48 56 690 49 51 (kasy)
pl Polski

Wieczory dla dorosłych

Strach

Czy w Toruniu mamy swojego ducha? Czy są blisko nas miejsca, do których lepiej nie zaglądać po zmroku? Dlaczego lubimy się bać i co nas straszy?

Kłamstwo

Dlaczego ludzie kłamią? Jakie są rodzaje kłamstwa? Dlaczego tak łatwo ulegamy teoriom spiskowym. I jak nabierają nas marketingowcy?

Seksualna hipokryzja

W jaki sposób leczono histerię? Czym była turniura? Dlaczego polecano kobietom wstrzymywanie powietrza podczas seksu?

Dlaczego lubimy się bać?

6 listopada zapraszamy na kolejną odsłonę wieczoru dla dorosłych, który będzie poświęcony strachowi. 

W Polsce mamy różne miejsca, które czasami określa się mianem „nawiedzonych”. Czy w Toruniu mamy swojego ducha? Czy są blisko nas miejsca, do których lepiej nie zaglądać po zmroku? Dlaczego lubimy się bać i co nas straszy?

Na niektóre z tych pytań odpowiemy my, ale z resztą będziecie musieli poradzić sobie sami. 

Zapraszamy na wykład poświęcony strachowi i wyjątkową grę, która odbędzie się na terenie naszego budynku. Mamy nadzieję, że pomożesz rozwiązać nam zagadkę zbrodni.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 18:00-20:00. 

Bez tabu o kłamstwie

9 października w trakcie wydarzenia odpowiemy na pytanie dlaczego ludzie kłamią, po czym poznać, że ktoś kłamie, a także czym są i jak powstają fake newsy. Wyjaśnimy również dlaczego wierzymy w teorie spiskowe.  

Wydarzenie rozpocznie się spotkaniem z dr hab. Anną Koziczak, profesor nadzwyczajną Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalistką, między innymi, z dziedziny kryminalistyki i grafologii. W drugiej części wieczoru zastanowimy się dlaczego tak łatwo ulegamy kłamstwu marketingowo-reklamowemu i dlaczego jesteśmy podatni na teorie spiskowe.

Seksualna hipokryzja

28 sierpnia i 4 września zapraszamy na wieczór dla dorosłych pod hasłem „Bez tabu o… dawnej seksualnej hipokryzji. Co pradziadkowie pod kołderką robili?”.

Podczas specjalnej ścieżki edukacyjno-rozrywkowej przedstawimy postrzeganie seksu na przełomie XIX i XX wieku – przede wszystkim – w kontekście medycyny, mody, emocji. Zwrócimy również uwagę na towarzyszącą temu obszarowi życia człowieka – hipokryzję. 

Uczestnicy wydarzenia poznają odpowiedzi na pytania związane z dawnym życiem seksualnym. Niektóre sprawy mogą wydać nam się szokujące, niektóre całkiem śmieszne. W jaki sposób leczono histerię? Czym była turniura? Dlaczego polecano kobietom wstrzymywanie powietrza podczas seksu? W trakcie wydarzenia Gracja Lady Fitness zaprezentuje 3 style tańca z odmiennym podejściem do cielesności kobiet: orientalny, latynoski i karaibski. Pokaz wraz z przedstawieniem teoretycznym tańców będzie trwał około 15 minut.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu

Sebastian Świercz

tel. + 48 667 899 069 (dostępny od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00)

e-mail: s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl

oraz kasy centrum

tel. 56 690 49 51 (dostępny od wtorku do piątku w godz. 8:30-15:00; w soboty i niedziele w godz. 10:30-16:00)

e-mail: kasy@centrumnowoczesnosci.org.pl

Skip to content