Od 27 czerwca do 31 sierpnia zapraszamy do skorzystania z wakacyjnej oferty warsztatów oraz zwiedzania wystaw.
Zajęcia kierujemy do odbiorców od 6. roku życia. Podczas warsztatów uczestnik/-czka musi przebywać pod opieką pełnoletniego opiekuna lub rodzica.
Warsztaty będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00. W soboty i niedziele zapraszamy na zajęcia w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00.
We wtorki będą odbywały się zajęcia „Pipetą po mapie Polski”. Podczas warsztatu „odwiedzimy” z pipetą kilka niezwykłych przyrodniczo miejsc na mapie naszego kraju i przy pomocy eksperymentów odpowiemy na zagadki z nimi związane. W środy obierzemy kierunek na warsztaty poświęcone aktywnościom Mikołaja Kopernika. Uczestnicy/-ki odbędą niezwykłą podróż śladami słynnego astronoma. Wykonają ozdobną mapę, na której zaznaczą miejsca, z którymi był związany. Dodatkowo, wcielą się w pracownika dawnej kancelarii, przygotują dokument i opatrzą go pieczęcią.
W czwartki przekonamy się, że „kosmici” są wśród nas. Podczas warsztatów będzie okazja, aby dowiedzieć się dlaczego odkrycie życia pozaziemskiego jest takie istotne. Opowiemy o najbardziej niezwykłych zwierzętach żyjących na Ziemi, środowisku w jakim żyją i dlaczego tak wyglądają. Zajęcia zwieńczy wykonanie własnego „kosmity”. Piątek zarezerwowaliśmy na kocie opowieści. W trakcie zajęć przybliżymy sięgającą kilku tysięcy lat burzliwą historię relacji ludzi z kotami. Dowiemy się, jak odczytywać kocie zachowania. Poznamy najpopularniejsze rasy oraz dzikich kuzynów tych zwierząt. Będzie również okazja, aby stworzyć podobiznę kota ze świecącymi oczami i zabrać ją do domu.
W sobotę znowu zajmiemy się osobą Mikołaja Kopernika. Uczestnicy/-czki na zajęciach poznają różne oblicza astronoma i wykonają różne zadania oraz eksperymenty związane z jego działalnością naukową. Niedziele to rejsy z… piratami. Wyjaśnimy kim byli piraci. Zaprezentujemy sylwetki najsłynniejszych piratów w historii oraz wyjaśnimy jaka była różnica między piratem, a korsarzem i kaprem. Uczestnicy/-czki samodzielnie wykonają prosty model statku pirackiego, który będzie można zabrać do domu.
Od 27 czerwca zmieniamy godziny otwarcia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (MW1). Ekspozycje w głównym budynku będą dostępne od wtorku do piątku w godz. 9:00-17:00 (bez tur zwiedzania), a w soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00.
Wystawę „Ścieżki dorastania” dostępną w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji (MW2) będzie można zwiedzać od wtorku do piątku w godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00. W soboty i niedziele zapraszamy dodatkowo na turę w godz. 17:00-19:00.
Szczegółowe opisy zajęć są dostępne na dedykowanej (ofercie wakacyjnej) stronie internetowej: KLIKNIJ.