tel. +48 56 690 49 90
tel. + 48 56 690 49 51 (kasy)
pl Polski

W Młynie każdy jest odkrywcą!

Dobrze wiemy jak ważne są relacje między dziećmi a rodzicami. Dlatego przygotowaliśmy ofertę zajęć i zwiedzania, która pomoże na wzmocnienie więzi, a czasami także zaskoczy. Bo w naszym centrum nauki każdy jest odkrywcą!

Rodzice i opiekunowie najchętniej wybierają zwiedzanie interaktywnych wystaw. Ekspozycje są dostosowane do różnego wieku odbiorców. Młodszym dzieciom polecamy wystawę „Rzeka” oraz przestrzenie na 3. piętrze, na których znajdziesz pracownię kreatywną „przeBUDOWA” i wystawę „przeŻYCIE”. 
Każda wystawa to zupełnie nowe rzeczy do odkrycia.

Daj się wciągnąć w fascynujący świat nauki. 

Warsztaty dla rodzin odbywają się w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji. 

Warsztaty

  • Jak oglądać filmy?
  • Memy bez ściemy
  • Zapytaj o alpaki

Warsztat "Jak oglądać filmy?"

Zajęcia są adresowane do każdego miłośnika kina. Filmy to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu (czy rozrywka), ale także przeżycia artystyczne i emocjonalne. Często nie zdajemy sobie sprawy jakie zabiegi wykorzystują filmowcy, aby produkcję oglądało się lepiej.

Na zajęciach wtajemniczymy w niuanse filmowego rzemiosła, powiemy o tym, jak istotne są różne plany filmowe i perspektywy, co sprawia, że obrazy oglądane na ekranie wpływają na nasze emocje. A to wszystko na przykładzie filmów animowanych. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wykonania prostych zabawek optycznych, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju kinematografii.

Warsztat "Memy bez ściemy"

Podczas zajęć dowiecie się jakie czynniki wpływają na żywotność memów, co sprawa, że zapadają w pamięć, czy można wyróżnić rodzaje tego nowego gatunku wypowiedzi. Uczestnicy zaprezentują swoją kreatywność i stworzą własne memy. 

Warsztat "Zapytaj o alpaki"

W trakcie zajęć poznasz wyjątkowych prowadzących – Kokosa i Olafa. To dwie alpaki, które „opowiedzą” o swoich zwyczajach, pochodzeniu, a także o tym jak i do czego można stosować alpakoterapię. Będzie można je pogłaskać, nakarmić i ostatecznie uwiecznić na zdjęciu.

Wystawy

W naszym centrum nauki interaktywne ekspozycje są dostępne w dwóch miejscach. W głównym budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odwiedzisz wystawy: „wahadło Foucaulta”, „O obrotach”, „IDEE”, „Rzeka”, „…to takie proste!”, „wmiksuj się!”, „przeŻYCIE” oraz skorzystasz z pracowni kreatywnej „przeBUDOWA”. 
W budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji odwiedzisz jedyną w Polsce wystawę poświęconą procesowi dojrzewania człowieka – „Ścieżki dorastania”. 
Opisy wystaw znajdziesz TUTAJ

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu

Sebastian Świercz

tel. + 48 667 899 069 (dostępny od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00)

e-mail: s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl

oraz kasy centrum

tel. 56 690 49 51 (dostępny od wtorku do piątku w godz. 8:30-15:00; w soboty i niedziele w godz. 10:30-16:00)

e-mail: kasy@centrumnowoczesnosci.org.pl

Skip to content