tel. +48 56 690 49 90
tel. + 48 56 690 49 51 (kasy)
pl Polski

Nauka to fajna sprawa!

Najmłodszych odkrywców zapraszamy do udziału w zajęciach „Mini laboratorium”, a także do zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. 

Na 3. piętrze przygotowaliśmy specjalną strefę dla dzieci – pracownię kreatywną „przeBUDOWA” oraz ekspozycję „przeŻYCIE”. 

Zajęcia „Mini laboratorium” trwają ok. godziny. Zachęcamy, aby podczas jednej wizyty skorzystać również ze zwiedzania wystaw. 

Warsztat "Mini laboratorium"

Odbiorca: przedszkolaki (5-6 lat)

Mali naukowcy – czas na zabawę!  W naszym laboratorium będziecie mieli okazję wykonać proste eksperymenty ilustrujące różne zjawiska przyrodnicze. Poznacie i skorzystacie z licznych sprzętów, które są potrzebne do pracy naukowcom.

Podstawa programowa: wykonywanie eksperymentów i doświadczeń, formułowanie wniosków i spostrzeżeń, osiąganie sprawności motorycznej (motoryka mała) i sensorycznej, kształtowanie umiejętności skutecznego działania i komunikacji.

Wystawa "przeŻYCIE"

 

Motywem przewodnim wystawy jest przygoda. Przestrzeń ekspozycji została zaaranżowana w sposób przyjazny dla dzieci, tworząc nowy osobny świat kreatywnej zabawy, pełen niezwykłych stanowisk interaktywnych. Charakterystycznymi elementami przestrzeni są: domek na drzewie, staw, ul czy gigantyczna muszla ślimaka. 

Wystawa pełni funkcję edukacyjną. Zobaczycie na niej eksponaty o treści przyrodniczej, fizycznej i podróżniczej. Część stanowisk służy przede wszystkim zabawie rozwijającej umiejętność logicznego myślenia, ćwiczącej umiejętności manualne, konstrukcyjne, koordynację psychoruchową dzieci oraz rozumienie ciągów przyczynowo-skutkowych.

Pracownia "przeBUDOWA"

Przestrzeń ta znajduje się na 3. piętrze i jest specjalnie dedykowana młodszym dzieciom. Po lewej stronie znajduje się stumetrowa sala z niebieskimi klockami zwanymi jako Imagination Playground, której projektantką jest Cas Holman – bohaterka jednego odcinka „Abstrakt- sztuka designu” na Netflixie. Imagination Playground to system niebieskich klocków, które dzięki swojej monobarwie dzieci skupiają się na konkretnym zadaniu – budowie różnorodnych konstrukcji.

Elementy systemu pozwalają na tworzenie dowolnych budowli i obiektów – od budynków, zamków, mostów poprzez tunele, akwedukty, po różnego rodzaju postacie. Służą one później dzieciom jako obiekty do wspólnej zabawy. System w harmonijny sposób rozwija dzieci w różnym wieku w sferze zmysłowej, ruchowej i intelektualnej, zachęcając jednocześnie do współpracy i tworzenia swego własnego „placu zabaw”.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu

Sebastian Świercz

tel. + 48 667 899 069 (dostępny od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00)

e-mail: s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl

oraz kasy centrum

tel. 56 690 49 51 (dostępny od wtorku do piątku w godz. 8:30-15:00; w soboty i niedziele w godz. 10:30-16:00)

e-mail: kasy@centrumnowoczesnosci.org.pl

Skip to content