[vc_row][vc_column][vc_column_text]
20 października zapraszamy na spotkanie inaugurujące “Klub Opiekuna i Rodzica”. Tematem pierwszego spotkania będą sposoby rozmowy z dzieckiem w czasie pandemii.
SPOTKANIE W DNIU 20.10.2020 Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH ZOSTAŁO ODWOŁANE.
Cykl spotkań organizowanych przez nasze centrum nauki będzie dotyczył szeroko rozumianego dorastania i dojrzewania. Na spotkaniach “KOiR” chcemy poruszać ważne tematy dotyczące wychowania oraz problemów związanych z burzliwym okresem wchodzenia dzieci w dorosłość. Spotkania będą miały różnorodny charakter – od mini wykładów, warsztatów, pogadanek po dyskusje. W szczególności poruszymy kwestie: emocji, komunikacji bez przemocy, komunikacji rodzic-nastolatek, relacji, stresu, problemów szkolnych, depresji, social mediów i niepokojących zachowań dorastającej młodzieży.
Wspólnie z rodzicami i opiekunami chcemy zastanowić się także nad tym jak rozmawiać z dzieckiem o jego przyszłości oraz wspierać je w temacie stresu w szkole. W ramach spotkań będziemy współpracowali z psychologami, pedagogami, terapeutami, osobami, które na co dzień pracują z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Wraz z ekspertami chcemy zainspirować do poszukiwania odpowiedzi na dręczące pytania i problemy, związane z tematem wychowania.
PROGRAM SPOTKAŃ:
- 20 października: “Pandemia oczami dziecka – jak rozmawiać i towarzyszyć dzieciom w tej sytuacji?”. Spotkanie poprowadzi Marta Miciuta-Tomaszewska (RemedisPro), psycholog i psychoterapeuta. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się pomocą psychologiczną oraz psychoterapeutyczną dzieciom, młodzieży i dorosłym. Przeprowadziła liczne wykłady, szkolenia i warsztaty z zakresu umiejętności miękkich i wiedzy psychologicznej. Marta Miciuta-Tomaszewska jest członkinią Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży przy NZOZ Remedis.
- 3 listopada: “Od przedszkola do… szczęśliwego dorosłego”. Spotkanie poprowadzi Sławomir Uziembło, pedagog, terapeuta, socjoterapeuta, doradca zawodowy. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania: jak wykorzystać potencjał dziecka i ukształtować jego drogę zawodową? Jak pomóc dziecku wybrać z interesujących go rzeczy, te najlepsze dla niego? Jak rozpoznawać potencjał i zainteresowania? Jak rozmawiać o przyszłości? Jak pozwolić dziecku iść własną drogą? Gdzie i czy warto robić testy kompetencji? Jak rozmawiać z dzieckiem i naprowadzić na najlepsze dla niego rozwiązania?
- 17 listopada: “Cyberbezpieczni a realnie jacy? Psychologiczne konsekwencje korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież”. Warsztat poprowadzi Mirosława Jakubowska, psycholog, od kilkunastu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą (m.in. w szkole, w poradni psychologiczno-pedagogicznej, w gabinecie terapeutycznym) oraz z ich rodzicami. Stara się uważnie słuchać młodych ludzi oraz pomaga rodzicom, aby oni też uczyli się rozumieć zachowanie i język swoich dzieci. Ukończyła studia z psychologii w Warszawie, Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, aktualnie rozpoczynam Kurs Podstawowy Terapii Systemowej w Poznaniu. Mirosława Jakubowska jest członkinią Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży przy NZOZ Remedis. Podczas spotkania poszukamy odpowiedzi m.in. na takie pytania: co dzieci robią w sieci? Co im to robi i co zrobić, żeby utrzymać dobrą proporcję między wirtualną a realną rzeczywistością?
- 1 grudnia: “Zrozumieć złość”. Warsztat poprowadzi Joanna Piotrowska, doświadczony trener specjalizujący się w kursach rodzicielskich, terapeuta środowiskowy i pedagog. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywała w Wielkiej Brytanii, gdzie z powodzeniem prowadziła szereg warsztatów i kursów tematycznych dla rodziców i opiekunów, mających na celu pomóc zrozumieć im, że nie są sami i że mogą wspólnie nauczyć się technik wzmacniających relacje rodzic/opiekun – dziecko, jak również dzieliła się wiedzą na temat tego jak rozwiązywać konflikty i redukować stres. Joanna ma także doświadczenie w pracy terapeutycznej z dziećmi w wieku od 3 do 18 lat. Joanna Piotrowska jest członkinią Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży przy NZOZ Remedis. Podczas warsztatu dowiesz się: co to jest złość? Czy złość jest potrzebna? Czym jest “efekt sprężyny”? Jakie myśli i uczucia wyzwalają złość w nas samych i w naszych dzieciach? Jakie są znaki ostrzegawcze dla nas i dla naszych dzieci kiedy odczuwamy, że narasta w nas złość? Jak rozmawiać z dziećmi o złości? Techniki relaksacyjne. Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze złością w różnych sytuacjach?
- 15 grudnia: “Jak wspierać poczucie wartości dziecka?”. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Szynkiewicz, psycholog, psychoterapeuta, trener warsztatu psychologicznego z Ośrodka Remedis PRO, a prywatnie mama trójki dzieci. Ma doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i grup wsparcia dla rodziców adopcyjnych, a także warsztatów w ramach programu “Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Prowadzi terapię indywidualną dla osób dorosłych i młodzieży, a także konsultacje i poradnictwo psychologiczne dla rodziców. Katarzyna Szynkiewicz jest członkinią Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży przy NZOZ Remedis.Większość rodziców chciałoby wychować dziecko na pewnego siebie i swojej wartości człowieka. Tylko jak to zrobić ? Czym w zasadzie jest poczucie własnej wartości i od jakich czynników zależy? Jako rodzice mamy ogromny wpływ na nasze dzieci, jak więc możemy je wspierać?
Spotkania odbywają się o godz. 18:00. Planowany czas wydarzenia to 90 minut. Maksymalna liczba uczestników wynosi 40 osób. Bilety w cenie 20 zł można kupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji.
Informujemy, że od listopada Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży przy NZOZ Remedis, planuje rozpocząć działalność. Ośrodek będzie działał w ramach NFZ i będzie się tam można zwrócić o pomoc bez skierowania.
Zdj. www.pixabay.com | Alexandra_Koch[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]