[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]
Warsztat czerpania papieru we wtorek, w środę nieco matematyki i logiki, czwartek zarezerwowany na tworzenie animacji, a w piątek mnóstwo pytań do chemika organika. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało cztery nowe warsztaty dla szkół na pierwsze półrocze roku szkolnego 2014/2015.
Tradycyjnie na każde półrocze roku szkolnego przygotowujemy nową ofertę zajęć warsztatowych. Po raz pierwszy przygotowaliśmy opracowania korelacji podstawy programowej w szkołach z tematyką naszych warsztatów. Mamy nadzieję, że okażą się pomocne nauczycielom przy wyborze odpowiednich zajęć dla uczniów.
Uczniowie szkół podstawowych będą mogli wziąć udział w warsztatach „Ile drzew możesz uratować?” oraz „Ruchome obrazy”. Pierwsze z nich są aktywną formą edukacji ekologicznej, które uczą wykorzystania makulatury jako surowca wtórnego. Zdradzimy tajemnice starożytnych i współczesnych metod wytwarzania papieru. Wykorzystamy różnorodne dodatki, dzięki którym każdy z uczestników wykona niepowtarzalny arkusz.
„Ruchome obrazy” to warsztaty, które będą pierwszym spotkaniem dzieci z kinem. Pracownicy Centrum opowiedzą o teoretycznych zagadnieniach związanych z animacją. Jak na centrum nauki przystało, nie zabraknie również zajęć praktycznych. Z pomocą pracowników uczestnicy zbudują własne urządzenie, które stworzy wrażenie ruchu.
Dla uczniów z klas 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowaliśmy warsztaty „Główka pracuje!”. Celem tych zajęć będzie pobudzenie dzieci do poszukiwania nowych ścieżek myślowych oraz podchodzenia do problemów z zupełnie innej strony. Warsztat będzie polegał na rozwiązywaniu różnorodnych zagadek logicznych – matematycznych, obrazkowych, geometrycznych i innych.
„Zapytaj chemika organika” to zajęcia z zakresu chemii organicznej, adresowane do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Podczas godzinnego spotkania zostaną poruszone zagadnienia związane z budową i właściwościami różnych związków, m.in. alkoholi, ketonów, kwasów, estrów i cukrów. Uczestnicy wykonają lustro srebrzane i sprawdzą czy w kremie do rąk znajduje się gliceryna.
Pierwsze warsztaty dla szkół odbędą się 2 września. Z opisami poszczególnych warsztatów można zapoznać się na stronie internetowej: http://mlynwiedzy.org.pl/oferta/warsztaty/. Znajdują się na niej również opracowania korelacji oferty CNMW z podstawą programową w szkołach wszystkich poziomów nauczania.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]