tel. +48 56 690 49 90
tel. + 48 56 690 49 51 (kasy)
pl Polski

FERIE ZIMOWE 2022 W MŁYNIE WIEDZY

Od 18 do 30 stycznia 2022 roku zapraszamy na rodzinne warsztaty, które odbywają się w budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz w Centrum Innowacyjnej Edukacji od wtorku do niedzieli. 

Zapraszamy również do zwiedzania interaktywnych wystaw w głównym budynku Młyna Wiedzy, a także ekspozycji "Ścieżki dorastania", którą w trakcie ferii można zobaczyć za jedyne 5 złotych.

TEMATY WARSZTATÓW:

Zima to czas, gdy oczekujemy śniegu. Ostatnio jest go u nas mniej niż w poprzednich latach. Są jednak na świecie takie krainy, gdzie nigdy go nie brakuje: Arktyka i Antarktyda. Choć mroźne, rozpalają wyobraźnię, przyciągając do siebie podróżników, badaczy, a nawet turystów.

W trakcie warsztatu uczestnicy wyruszą na wyprawę do krańców planety, poznając jej lodowe tajemnice. Stworzą pamiątki z podróży: obraz zorzy polarnej oraz specjalną podkładkę pod szklankę z motywami arktycznymi.

Kiedy wraz z nadejściem zimy przychodzi ochłodzenie, a dzień staje się znacznie krótszy - świat przyrody otulony śniegową pierzynką zapada w zimowy sen. Zwierzęta gromadzą tłuszcz, wymieniają futro lub pióra. Część z nich przechodzi w stan hibernacji - a któż to jest mistrzem zimowego snu? I dlaczego żaba nie zamarza? Niektóre rośliny zrzucają liście na zimę, a inne chowają się pod ziemią.

Uczestnicy warsztatów poznają różnorodne sposoby zimowania fauny i flory oraz wykonają modele pozwalające na praktyczną obserwację poznanych mechanizmów.

Tworzenie herbu to nie lada zadanie, trzeba znać odpowiedź na niejedno pytanie:  jaką tarczę wybrać? Co na niej umieścić, by każdy element na polu móc zmieścić? Czy wszystkie barwy do siebie pasują? Czy może herbowy obraz zepsują?

Wykonując kolejne zadania dowiecie się jakie elementy tworzyły herb. Przekonacie się kto i w jakim celu używał herbów w dawnych czasach oraz czy są one używane obecnie. Następnie sami zaprojektujecie oraz stworzycie herb dla siebie i całej rodziny.

Zima to czas, kiedy na dworze jest zimno, biało i bardzo krótko jasno. To doskonały czas, na eksperymenty i łamigłówki.

Zapraszamy na warsztaty podczas, których wykonamy kilka zimowych eksperymentów oraz rozwikłamy mroźne zagadki.

Na północ od naszego kraju, za morzem, rozciąga się daleka, zimna kraina. Zamieszkana przez Nordów, z których niektórzy zostawali w przeszłości słynnymi, złowieszczymi wikingami, jest miejscem pełnym piękna i tajemnic. Czy nasza, polska zima różni się od tej skandynawskiej? Czy u nas również można spotkać skrzaty i trolle?

Na warsztatach będziecie mieli okazję poznać mnóstwo ciekawostek związanych ze Skandynawią, odkryć alfabet runiczny i własnoręcznie wykonać sympatycznego skrzata. 

Poznaj razem z nami fascynującą Skandynawię, pełną gór, śniegu, jezior, wodospadów i skrzatów.

Zostawmy zimę i wybierzmy się w podróż do cieplejszych krain - podniebną podróż i to taką na własnych skrzydłach! Nie będzie łatwo: czeka nas sporo trudów, trzeba będzie znać się na geografii i mieć trochę szczęścia, ale nagrodą mogą być dni pełne słońca i ciepła oraz dużo pysznego jedzenia. Zainteresowani? To świetnie! Nie macie skrzydeł? Nic straconego, bo nasza podróż będzie bezpieczna na skrzydłach wyobraźni, w czasie której wykonamy ptasie eksperymenty ze światłem i nawigacją. Czekają też zabawy artystyczne. 

Masz pytania odnośnie oferty?
Napisz lub zadzwoń.

Sebastian Świercz

tel. 56 690 49 90 wew. 512

tel. kom. +48 667 899 069

s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl

W okresie ferii zimowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest czynne od wtorku do piątku w godz. 9:00-17:00.
W soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00.

Centrum Innowacyjnej Edukacji i wystawa "Ścieżki dorastania"
są dostępne w ramach tur zwiedzania w godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00 i 17:00-19:00.

Warsztaty odbywają się od wtorku do piątku
w godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00.

W soboty i niedziele zajęcia realizujemy
w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00.

Ze względu na zasady reżimu sanitarnego obowiązujące instytucje kultury informujemy, że w pojedynczym warsztacie możecie wziąć udział nie więcej niż 30 osób, przy czym maks. 30% miejsc jest dostępnych dla osób niezaszczepionych. Podczas zajęć jest konieczne zasłonięcie nosa i ust przy pomocy maseczki oraz dezynfekcja dłoni przed wejściem do sali warsztatowej. Ze względu na dużą dynamikę sytuacji epidemicznej w Polsce – zastrzegamy sobie możliwość zmiany dostępności zajęć, w tym liczby uczestników. 

Zajęcia są adresowane do odbiorcy od 6. roku życia. 

Objaśnienie: CIE – warsztaty odbywają się w sali warsztatowej Centrum Innowacyjnej Edukacji | CNMW – zajęcia odbywają się w sali warsztatowej w budynku głównym Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Nie czekaj w kolejce kup bilet online

Skip to content