tel. +48 56 690 49 90
tel. + 48 56 690 49 51 (kasy)
pl Polski

Zestawy edukacyjne

Czasami nie możecie dotrzeć do naszego centrum nauki, dlatego postanowiliśmy przygotować zestawy edukacyjne, dzięki którym przeprowadzicie niektóre nasze doświadczenia na lekcji. 

Wszystkie elementy dołączone do zestawów są bezpieczne. Każdy zestaw może być personalizowany dla ucznia przez nauczyciela. 

Każdy zestaw zawiera niezbędne materiały do przeprowadzenia danego doświadczenia, kartę pracy dla uczniów oraz kartę dla nauczyciela. Załączamy również dyplom dla klasy, która przeprowadziła eksperyment.

Co ważne: do każdego zestawu wyślemy również link do filmu, w którym nasi animatorzy przeprowadzają doświadczenia i wyjaśniają krok po kroku działania w ramach wybranego eksperymentu. 

Cena zestawu wynosi 14 złotych/szt. 
  • Wilgotność powietrza
  • Jak uzyskać prąd z ziemniaka?
  • Mydło wszystko umyje

Zestaw edukacyjny "Wilgotność powietrza"

Zestaw umożliwia przeprowadzenie kilku prostych doświadczeń stanowiących - wraz z integralną kartą pracy - podstawę do przeprowadzenia lekcji poruszającej takie zagadnienia jak: parowanie i kondensacja, ciepło parowania, wilgotność powietrza (względna i bezwzględna), temperatura odczuwalna i efekt chłodzący, różne metody pomiarów wilgotności powietrza, znaczenie wilgotności powietrza dla organizmu człowieka.

Zestaw edukacyjny "Jak uzyskać prąd z ziemniaka?"

Zestaw umożliwia budowę obwodu elektrycznego z baterią i diodą jako odbiornikiem energii. Uczniowie podejmą się również konstrukcji ogniwa galwanicznego. W trakcie prób wypracują  optymalne rozwiązania.

Wytworzenie energii elektrycznej z ziemniaków możliwe jest dzięki połączeniu ich w tak zwane ogniwo galwaniczne. Są nim dwie elektrody (metale) zanurzone w elektrolicie, czyli substancji zdolnej do przenoszenia ładunku eklektycznego. Elektrolitem takim  mogą być np. soki warzyw lub owoców. Znajdują się w nich jony, które są nośnikami prądu elektrycznego.  Jako pierwszy Luigi Galvani w latach 80. XVIII wieku prowadził obserwacje produkcji prądu w tkankach zwierzęcych. Nazywał to wtedy „zwierzęcym prądem”. Dopiero Alessandro Volta odkrył, że nie jest to kwestia organizmu żywego a bezpośrednich przemian chemicznych.

Zestaw edukacyjny "Mydło wszystko umyje"

Każdy uczeń otrzymuje wygodny zestaw do wykonania swojego własnego mydełka, które nie tylko będzie dobrze usuwało brud, ale będzie pięknie pachniało i wyglądało. Wykonanie takie mydła samemu daje mnóstwo satysfakcji.

Podczas proponowanych zajęć uczniowie zapoznają się z różnorodnością środków czystości. Dowiedzą się czym jest napięcie powierzchniowe. Poznają mechanizm usuwania brudu mydłem - wykorzystując do tego własnoręcznie zbudowany model (z materiałów dostępnych w zestawie) - dzięki temu w przystępny i obrazowy sposób zostaną uczniom przedstawiane nowe zagadnienia.

Wykonanie mydełka jest bezpieczne. Materiały zostały tak przygotowane, aby zachować higienę podczas ich robienia w czasie zajęć szkolnych. Każdy uczeń ma swój spersonalizowany zestaw, który nie będzie mieszał się z zestawem innego ucznia.

Wszystkie użyte materiały do wyrobu mydełek posiadają niezbędną dokumentację potwierdzającą ich przeznaczenie do wyrobów kosmetycznych. Baza posiada badania dermatologiczne akredytowanego laboratorium dokumentujące, że jest bezpieczna i nie wykazuje właściwości drażniących ani uczulających.

Do wykonania mydła podczas zajęć lekcyjnych niezbędna jest MIKROFALÓWKA (jedna na całą klasę - maksymalny czas jej użycia, do wykonania mydełek dla 30 uczniów - to około 10 min). Samo mydło można wykonać również w domu - po zajęciach (na dwa sposoby - szczegółowo opisane w instrukcji załączonej do zestawu).

Formularz zamówienia zestawu edukacyjnego

Zanim złożysz zamówienie przeczytaj REGULAMIN. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z jego akceptacją. 

1 Step 1
Dane zamawiającego:
reCaptcha v3

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z siedzibą w Toruniu, przy ul. Wł. Łokietka 5;

2. z inspektorem ochrony danych w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy można się skontaktować pod numerem telefonu 56 690 49 90;

3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zakupu zestawu edukacyjnego na podstawie art. 6 ust 1 pkt b;

4. posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

5. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

6. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem zakupu zestawu edukacyjnego. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości złożenia zamówienia na zestaw edukacyjny;

7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do podmiotu trzeciego.

reCaptcha v3
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft – WordPress form builder

Masz pytania dotyczące zestawów?

Zapraszamy do kontaktu:
Sebastian Świercz

tel. 56 690 49 90 wew. 512

tel. kom. 667 899 069

e-mail: s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl

Skip to content