Przed wizytą

Jakie są godziny otwarcia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy?

Centrum jest otwarte od wtorku do piątku w godz. 9:00-12:00 i 12:00-15:00. W soboty i niedziele zapraszamy w godz. 11:00-17:00. 

Zmienione godziny otwarcia lub wyłączenia Centrum w 2019 roku znajdziesz na naszej stronie internetowej >>> kliknij

Jak dotrzeć do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy?

TRAMWAJE

1. Linia nr 2 i 3 w kierunku „ELANA”/”MOTOARENA”. Należy wysiąść na przystanku „Szpital Miejski”. A następnie kierować się w stronę wiaduktu. CN Młyn Wiedzy znajduje się po lewej stronie ulicy.

2. Linia nr 4 w kierunku „WSCHODNIA”/”MOTOARENA”. Należy wysiąść na przystanku „Szpital Miejski”. A następnie kierować się w stronę wiaduktu. CN Młyn Wiedzy znajduje się po lewej stronie ulicy.

AUTOBUSY

1. Do CN Młyn Wiedzy można dojść także z Dworca Wschodniego. Czas dojścia do CNMW to ok. 10 minut. Na przystanek „DWORZEC WSCHODNI” dojeżdżają autobusy linii: 15, 22, 25, 30, 31, 33, 34, 35, 41, 42. Aby dotrzeć do Centrum należy przejść przez wiadukt kolejowy. CN Młyn Wiedzy znajduje się po prawej stronie.

2. Do CN Młyn Wiedzy można także dojść z przystanku „ŚWIĘTOPEŁKA”. Czas drogi to ok. 12 minut. Na przystanek dojeżdżają atubusy linii: 26, 28, 34, 40. Aby dotrzeć do Centrum należy kierować się wzdłuż ul. Kościszku w stronę wiaduktu. Trzeba przejść na drugą stronę ulicy, np. przy przystanku tramwajowym „SZPITAL MIEJSKI” (skrzyżowanie ulic Kościuszki i Batorego).

PKP

Odwiedzającym proponujemy także dojazd pociągiem do stacji „Toruń Wschodni”. Aby dotrzeć do Centrum należy przejść przez wiadukt kolejowy. CN Młyn Wiedzy znajduje się po prawej stronie.

Ile czasu potrzebuję, aby zwiedzić Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy?

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest dostępne od wtorku do piątku w dwóch trzygodzinnych turach. Ten czas pozwala na skorzystanie ze wszystkich wystaw. Jeżeli nie udało się Tobie zobaczyć wszystkiego, to zapraszamy w sobotę lub niedzielę. Nasze wystawy są do Twojej dyspozycji przez sześć godzin!

Czy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy można zwiedzać z przewodnikiem?

I tak, i nie. Przewodnika w wersji drukowanej nie posiadamy. Nie posiadamy również audio-przewodnika. Samodzielnie eksplorujesz przestrzenie naszego Centrum. Proponujemy jednak możliwość zwiedzania z przewodnikiem-osobą, która oprowadzi Twoją grupę po wybranych interaktywnych wystawach. Jeżeli chcesz skorzystać z tej oferty prosimy o kontakt z Sebastianem Świerczem: s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl, tel. 56 690 49 90 wew. 512.

Czy dzieci mogą samodzielnie korzystać z oferty Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy?

Nie. Zgodnie z naszym regulaminem zwiedzania dzieci poniżej 13. roku życia muszą przebywać na terenie ekspozycji Centrum pod opieką osoby dorosłej, która bierze za nie pełną odpowiedzialność, w tym również odpowiedzialność za uszkodzenia ekspozycji powstałe w następstwie działań dziecka.

To samo rozwiązanie dotyczy udziału w warsztatach i zajęciach w pracowni biologicznej i fizycznej. Wyjątkiem jest pracownia multimedialna, w której dziećmi zajmuje się opiekun z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Ile osób liczy grupa zorganizowana?

To zależy od tego jakimi aktywnościami jesteś zainteresowany/-a: 

 • zwiedzanie wystaw: grupa zorganizowana liczy min. 10 osób, 
 • warsztat: grupa zorganizowana liczy 20-30 osób, 
 • ścieżka tematyczna: grupa zorganizowana liczy 10-30 osób, 
 • warsztat dla przedszkoli: grupa zorganizowana liczy 20-30 osób, 
 • pracownia biologiczna/fizyczna: grupa zorganizowana liczy 20-36 osób, 
 • pracownia multimedialna (dla szkół): grupa zorganizowana liczy 20-30 osób,
 • zwiedzanie z przewodnikiem: grupa zorganizowana liczy 10-30 osób.

Dla kogo są warsztaty?

Od wtorku do piątku warsztaty dedykujemy uczniom szkół podstawowych oraz starszym. Pełną ofertę zajęć znajdziesz na naszych stronach: oferta dla szkół. Ze względu na realizowane przez nas projekty w weekendy nie są realizowane warsztaty rodzinne. 

Dla kogo są zajęcia w pracowni biologicznej/fizycznej i multimedialnej?

Zajęcia w pracowniach dedykujemy uczniom szkoły podstawowej (kl. 4 i wzwyż), a także uczniom starszych lat. Pracownie – poza pracownią multimedialną – są dostępne wyłącznie dla grup zorganizowanych od wtorku do piątku. Jeżeli chciałbyś/-ałabyś skorzystać z pracowni w innym terminie prosimy o kontakt z Sebastianem Świerczem: s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl, tel. 56 690 49 90 wew. 512.

Bilety

Jak mogę zarezerwować bilety do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy?

Bilety można zarezerwować korzystając z elektronicznego systemu sprzedaży (kliknij tu).

Gdzie mogę kupić bilet do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy?

Bilety do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy możesz zakupić na dwa sposoby: 

 • poprzez elektroniczny system sprzedaży, który jest dostępny na stronie „Kup bilet”
 • w kasie Centrum, która zlokalizowana jest na parterze. Kasy są czynne na pół godziny przed otwarciem Centrum. Bilet możesz także kupić najpóźniej na godzinę przed zamknięciem kas. 

Komu przysługuje bilet ulgowy?

Bilet ulgowy przysługuje: 

 • dzieciom i młodzież do 19. roku życia,
 • studentom i doktorantom do 26. roku życia,
 • osobom z niepełnosprawnością (po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności oraz dokumentu ze zdjęciem lub legitymacji osoby niepełnosprawnej),
 • jednemu opiekunowi towarzyszącemu osobie niepełnosprawnej w stopniu znacznym (po okazaniu stosownego dokumentu potwierdzającego stopień niepełnosprawności),
 • jednemu opiekunowi towarzyszącemu dziecku niepełnosprawnemu do 16. roku życia (po okazaniu stosownego dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność dziecka),
 • seniorom po 65. roku życia.  

Dzieci do 2. roku życia zwiedzają Centrum bezpłatnie.

Co oznacza, że bilet jest "jednorazowy"?

„Bilet jednorazowy” oznacza, że możesz skorzystać tylko raz z wykupionej oferty. W przypadku wyjścia przez bramki na parterze Centrum, Twój bilet traci ważność i nie ma możliwości ponownego wejścia w przestrzeń Centrum. Jeżeli chcesz ponownie skorzystać z oferty Centrum – musisz zakupić bilet w kasie. 

Wiemy, że mogą zdarzyć się różne „sytuacje awaryjne”. W takim przypadku poproś pracownika ochrony lub informatora (w zielonej koszulce) o pomoc. Z pewnością jej udzieli! 

Czy mogę zwrócić bilet?

Przy rezerwacji grupowej może Pan/-i zwrócić w kasie maksymalnie 3 bilety na 20 opłaconych. Przy rezerwacji indywidualnej nie ma możliwości zwrotu biletu.

Czy honorujecie kartę Dużej Rodziny/Kartę Seniora/Toruńską Kartę Osoby z Niepełnosprawnością?

Tak. Osoby posiadające Toruńską lub Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, Toruńską Kartę Seniora oraz Toruńską Kartę Osoby z Niepełnosprawnością mogą zakupić bilet na zwiedzanie wystaw stałych i czasowych w cenie 10 złotych. Zakup takiego biletu jest możliwy wyłącznie w kasie. Przy zakupie należy okazać dokument/-y uprawniające do zakupu tańszego biletu. 

Mam zakupiony bilet na daną turę. Kiedy muszę pojawić się w Centrum?

Przy rezerwacji grupowej prosimy o pojawienie się przynajmniej 20 minut przed daną godziną wejścia na turę. Przy zakupie indywidualnym zachęcamy, aby pojawić się w Centrum na 10 minut przed godziną udostępnienia wystaw lub warsztatów. 

Dlaczego anulowano moją rezerwację?

Jeżeli dokonujesz rezerwacji grupowej powinieneś/-aś opłacić ją w ciągu 10 dni od złożenia rezerwacji. W przypadku braku płatności, system automatycznie kasuje rezerwację.

Podczas wizyty

Czy przy Centrum jest dostępny parking?

Tak. Przed budynkiem Centrum jest dostępny bezpłatny parking dla samochodów i motocykli. 

Czy przy Centrum jest parking dla autokarów?

Tak. Przed budynkiem Centrum jest dostępny bezpłatny parking dla autokarów. 

Chcę otrzymać fakturę. Co muszę zrobić?

Aby otrzymać fakturę, pamiętaj o zaznaczeniu tej opcji w trakcie rezerwacji w elektronicznym systemie sprzedaży. Przy braku pewności, że taka opcja została wybrana lub chcąc upewnić, że faktura będzie wystawiona, prosimy o kontakt: a.grzybowska@centrumnowoczesnosci.org.pl.

Czy są dostępne szatnie/miejsce gdzie mogę zostawić bagaże?

Tak. Na parterze Centrum są dostępne szatnie indywidualne i grupowe. Szatnie indywidualne znajdziesz po prawej stronie od wejścia. Aby zostawić swoją odzież lub rzeczy znajdź wolną szafkę, wybierz czterocyfrowy kod, wpisz go w zamek elektroniczny, zaakceptuj „ptaszkiem” i przekręć gałkę w lewo. Szafka powinna być zamknięta. Chcesz ją otworzyć? Nic prostszego! Wprowadź ten sam kod i naciśnij „ptaszek” – szafka otworzy się automatycznie. Zapomniałeś/-aś kodu? Nie martw się. Zgłoś się do ochrony. Z pewnością pomoże.

Szatnie grupowe znajdują się po lewej stronie od wejścia. Chęć skorzystania z szatni zgłoś pracownikowi ochrony na stanowisku „Informacja”. Na pewno pomoże i udzieli wszelkich informacji związanych z funkcjonowaniem szatni. 

Czy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest dostępny pokój dla opiekuna z dzieckiem?

Tak. Pokój opiekuna z dzieckiem znajduje się po prawej stronie na parterze Centrum, za kasami. 

Czy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy można robić zdjęcia/nagrywać filmy?

Tak. W przestrzeniach Centrum możesz robić zdjęcia i nagrywać filmy na własny użytek. Aby robić zdjęcia musisz posiadać ważny bilet na zwiedzanie, warsztaty lub pracownię. Możesz je również oznaczyć w serwisach społecznościowych. Będzie nam miło zobaczyć Centrum widziane Twoimi oczyma.

Co muszę zrobić, gdy zgubię bilet w przestrzeni wystaw?

Po pierwsze, nie martw się. Jeżeli przebywasz już w przestrzeni wystaw, na warsztacie lub w pracowni i korzystasz z oferty, na którą zakupiłeś/-aś bilet możesz z niej korzystać. Po drugie, wejście w nasze przestrzenie jest jednorazowe, więc po skorzystaniu z wykupionej oferty prosimy, abyś opuścił Centrum. Jeżeli jesteś zainteresowany-/a dokupieniem innej oferty na ten sam dzień, zgłoś się kas. 

Czy można jeść i pić na wystawach/sali warsztatowej/pracowniach?

Nie. Spożywanie posiłków i napojów jest możliwe na parterze, w wydzielonych przestrzeniach na drugim i czwartym piętrze. Jeżeli nie możesz ich znaleźć zapytaj pracownika ochrony lub informatora w zielonej koszulce. 

Czy na wystawach są przewodnicy?

I tak, i nie. Na wystawach do Twoje dyspozycji są informatorzy (osoby w zielonych koszulkach), którzy służą pomocą w zakresie objaśnienia zasady działania stanowisk, wyjaśnienia prezentowanych zjawisk etc. Jeżeli masz pytanie związane z wystawą – śmiało kieruj się w ich stronę. Na pewno pomogą! 

W jakich językach są opisy stanowisk na wystawach?

Wszystkie stanowiska są opisane w języku polskim, niektóre w języku angielskim. Dbamy o to, aby wystawy stałe miały komunikaty w jęz. polskim, angielskim i Braille`a. Wystawy czasowe w zdecydowanej większości zawierają komunikaty w jęz. polskim i angielskim. 

Szczegółowych informacji związanych z wizytą w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udziela:

Sebastian Świercz

s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. 56 690 49 90 wew. 512

 

Informacji udzielają również kasy Centrum: 

kasy@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. 56 690 49 51