29.01.2019-21.06.2019

Czy chcielibyście wyglądać tak samo jak pozostałe siedem miliardów ludzi? Słuchać tylko śpiewu słowika i cieszyć oczy jedynie widokiem pięknej róży? Czy świat zamieszkały przez kilka gatunków może być ciekawy? Jeżeli zastanawiacie się nad odpowiedzią, to zapraszamy na warsztaty poświęcone różnorodności biologicznej. Postaramy się przekonać Was, że duża różnorodność organizmów jest warunkiem przetrwania człowieka, a jej utrata spowoduje, że możemy stać się jednym z ginących gatunków…

Brakuje Ci szczęścia? Nie masz farta? A może Twój „pech” to tylko standardowe potwierdzenie niewielkiej szansy na wygraną? Serdecznie zapraszamy na warsztaty pod tytułem „Fortuna w Las Vegas”, podczas których poznacie tajniki gier losowych i utrwalicie sobie pojęcia związane z rachunkiem prawdopodobieństwa. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystacie podejmując rywalizację podczas gry zaproponowanej przez prowadzących zajęcia.

Sól kuchenna, czyli chlorek sodu to substancja chemiczna, z którą spotykamy się każdego dnia. Jest tak powszechna, że nie zastanawiamy nad jej właściwościami. Skąd wzięła się w naszych domach? Jakie są jej rodzaje? Czy miejsce wydobycia ma na nią jakikolwiek wpływ? Jak działa na nasz organizm? Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie warsztatów. Dodatkowo przyjrzymy się gigantycznej grupie związków chemicznych jaką są sole. 

W trakcie zajęć wybierzemy się w podróż do laboratorium. Uczestnicy poznają podstawowe przyrządy, niezbędne do pracy w fizyka, chemika i biologa. Wspólnie z opiekunami nauczą się przeprowadzenia eksperymentów z użyciem poznanych przyrządów. Warsztat przez wspólną zabawę tłumaczy podstawowe zjawiska ze świata, który nas otacza. Taka forma warsztatu sprzyja rozwojowi kreatywności dzieci i zachęca je do samodzielnego obserwowania i wyciągania wniosków. Doświadczenia przeznaczone są dla grup przedszkolnych, a ich prosta i przystępna forma zapewnia dobrą zabawę.