WARSZTATY WAKACYJNE

Wybierz interesujący Ciebie dzień i kup lub zarezerwuj bilet

Lato z komarami

godz. 10:00 i 13:00

Owady mają ogromne znaczenie w przyrodzie i w życiu człowieka. Wynika to głównie z ich ogromnej liczby występowania oraz ilości zamieszkiwanych przez nich siedlisk. Zajęcia kierujemy nie tylko do miłośników owadów, ale także do osób nie darzących ich sympatią. Dlatego na warsztatach oprócz pięknych modeli owadów wykonamy także naturalne repelenty czyli preparaty odstraszające owady, szczególnie komary i meszki.

Grupa wiekowa: 8+ (dzieci poniżej 8. roku  mogą wziąć udział w zajęciach, jednak wymagane jest wspieranie przez opiekuna ze względu na użycie odczynników chemicznych)

Najwięcej witaminy mają…

godz. 10:00 i 13:00

Lato to czas obfitujący w owoce i warzywa, które są źródłem wielu witamin.  Korzystając z okazji wspólnie dowiemy się czy witaminy są ważne dla zdrowia człowieka, jaką rolę pełnią w naszym organizmie, a także jakie są konsekwencje ich niedoboru i nadmiaru. Dzięki kolorowym eksperymentom chemicznym zbadamy obecność niektórych witamin m.in. w produktach spożywczych i farmaceutycznych.

Grupa wiekowa: 8+ (dzieci poniżej 8. roku  mogą wziąć udział w zajęciach, jednak wymagane jest wspieranie przez opiekuna ze względu na użycie odczynników chemicznych)

Walka o przetrwanie

godz. 10:00 i 13:00

Wyobraź sobie, że budzisz się rano w środku ogromnego lasu. Nie pamiętasz jak się tam znalazłeś, a Twój telefon nie ma zasięgu, co więcej za jakiś czas jego bateria się rozładuje. W swojej kieszeni znajdujesz tylko kilka z pozoru bezużytecznych drobiazgów. Nie zapomnij jednak o nich! Być może pozwolą Ci przetrwać…

Grupa wiekowa: b/o

Rzeka pełna życia

godz. 10:00 i 13:00

Podczas warsztatu, którego temat szeroki jest jak rzeka, spróbujemy płynąć pod prąd. Poznamy organizmy żyjące w każdej części rzeki, jej nurtu i sprawdzimy jak się do tego środowiska przystosowały. Podczas warsztatów wykonamy modele organizmów żyjących  w wodzie, a później zaprosimy do wspólnego wędkowania w sali warsztatowej.

Grupa wiekowa: b/o

Jak to z pieniądzem było, czyli od Krezusa do fiskusa

godz. 11:00 i 14:00

Euro, ruble, dolary? A może … denary? Warsztat o pieniądzu będzie okazją do podroży zarówno po mapie świata jak i pod prąd czasu. Historia wymiany handlowej sięga początków dziejów ludzkości. Czy pieniądz jest nam niezbędny, jakie były jego początki, a jak będzie w niedalekiej przyszłości? Jak wyglądały niektóre „płacidła” w różnych częściach świata i czy na terenach Polski można było płacić muszelkami? Tego wszystkiego i wielu innych ciekawostek dowiecie się właśnie na tych zajęciach…

Grupa wiekowa: b/o

Obrazy jak z bajki

godz. 11:00 i 14:00

Podczas wakacyjnych podróży, kiedy zwiedzamy  zabytkowe  kościoły, zamki, pałace i ratusze, w oknach tych budowli możemy podziwiać misternie wykonane witraże. Tradycyjnie powstają z kolorowych szkiełek precyzyjnie łączonych ołowiem. Na naszych zajęciach uczestnicy wykonają jednak swój  witraż w nieco łatwiejszy sposób. Dzięki temu każdy poczuje się artystą. Młodsi uczestnicy, z samodzielnie wykonanej, odpowiedniej masy plastycznej, będą mogli z kolei wylepić własny, niesamowity obraz.

Grupa wiekowa: b/o