tel. +48 56 690 49 90
tel. + 48 56 690 49 51 (kasy)
pl Polski
Tegoroczne wakacje w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą trwały od 22 czerwca do 1 września 2024 roku.

Przygotowaliśmy nowe tematy warsztatów oraz zapraszamy do zwiedzania 10-ciu interaktywnych wystaw dostępnych w budynku głównym (MW1) oraz w Centrum Innowacyjnej Edukacji (MW2).

WARSZTATY

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (MW1)
WTOREK | GLUT-owisko
Zapraszamy na eksperymentalne i twórcze warsztaty, podczas których pobawimy się różnymi glutami, czyli substancjami o specyficznej konsystencji.

Dostarczymy Wam niezapomnianych doznań sensorycznych i kreatywnej zabawy. Zabawa takimi specyfikami może przynieść nie tylko relaksację i odprężenie, ale również walory edukacyjne.

Przy okazji wyjaśnimy m.in. czym jest lepkość i gęstość cieczy, jak powstaje slime i żelki do modnej herbaty „bubble tea” oraz co to jest Oobleck.
CZWARTEK | Bzyczące szaleństwo
Ciepły, letni wieczór. Pora dnia, na którą czeka wiele osób. I wtedy pojawiają się one: komary. Zwierzęta uprzykrzające nam życie, a niekiedy będące ogromnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Jednak pomimo tego stanowią one istotny element środowiska naturalnego.

Bez komarów wiele innych zwierząt nie mogłoby istnieć, a i przyroda bardzo wiele by straciła. Podczas zajęć rozprawimy się z największymi mitami dotyczącymi komarów, przedstawimy ich znaczenia dla ekosystemu i zbudujemy skuteczną pułapkę na nie.
SOBOTA | O EX gatunkach
Naszą planetę zamieszkuje obecnie ok. 8 mln gatunków zwierząt. To niby bardzo dużo, jednak ta liczba niestety ciągle spada.Dlaczego? Jaki wpływ na to ma człowiek?

Pokażemy przykłady współczesnych gatunków zagrożonych oraz stworzenia, których już nigdy nie uda nam się spotkać.

Postaramy się odtworzyć jeden z nich. Chociaż nie zobaczymy go na żywo, to własnoręcznie stworzona figurka będzie nam przypominać, jak wspaniałe zwierzęta chodziły, latały i pływały po Ziemi.
Centrum Innowacyjnej Edukacji (MW2)
ŚRODA | Tajemnicze wyspy
Na świecie jest wiele wysp, które skrywają swoje tajemnice. Niektóre zamieszkują niezbadane plemiona, a inne niemal same zwierzęta – koty, pingwiny. Bywają i takie, na których mieszka ledwie kilka rodzin, a od kolejnego lądu dzieli je kilka dni żeglugi. Są też oczywiście wyspy bezludne, jednak często nie są one rajskie, jak to sobie wyobrażamy.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają niezwykłe miejsca na Ziemi i przekonają się, jak bardzo różnorodne i trudne jest na nich życie. W części warsztatowej każdy będzie miał szansę stworzyć swoją własną, unikalną wyspę.
PIĄTEK | Kapibary – o modzie na gryzonie
Nie tak dawno gryzonie nie kojarzyły się dobrze – ich obecność w mieszkaniu była problemem. Niemniej jednak ostatnio bez wątpienia dużą popularnością cieszy się największy okaz ze wspomnianego rzędu ssaków, czyli kapibara. Nie jest to pierwszy gryzoń lubiany przez ludzi, bo przecież od dłuższego czasu pojawiają się naszych w domach: myszki, świnki morskie, szczury czy szynszyle.

Na warsztacie przekonamy się, czy dobrze znamy te ssaki. We wspólnej zabawie zobaczymy, czym się różnią, a co mają wspólnego. Na dodatek wcielimy się w jednego z nich, tworząc wyjątkowe maski.
NIEDZIELA | Z Magellanem w nieznane
Zapraszamy wszystkich spragnionych wakacyjnych przygód na wyprawę dookoła świata. Uczestnicy zajęć podążą śladami Ferdynanda Magellana.

Dowiedzą się, kim był ten podróżnik oraz w jakim celu podjął próbę opłynięcia świata. Po drodze uczestnicy warsztatów wykonają rozmaite zadania. „Przepłyną równik”, by spotkać samego króla mórz Neptuna. Wezmą udział w grze i spróbują przepłynąć zdradziecką Cieśninę Magellana.

Przyjrzą się też bliżej przyprawom korzennym i dowiedzą się, jaka była ich wartość w czasach wielkich odkryć geograficznych.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

GODZINY OTWARCIA
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (MW1)
wtorek-piątek: 9:00-17:00
sobota-niedziela: 11:00-17:00
Centrum Innowacyjnej Edukacji (MW2)
wtorek-piątek: 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00
sobota-niedziela: 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00, 17:00-19:00
KONTAKT
Sebastian Świercz
tel. + 48 56 690 49 90 wew. 512
tel. kom. + 48 667 899 069 (od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00)
e-mail: s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl
Kasy CNMW
tel.+ 48 56 690 49 51
e-mail: kasy@centrumnowoczesnosci.org.pl
CENNIK BILETÓW

Zwiedzanie wystaw

> bilet normalny: 30 zł
> bilet ulgowy: 25 zł
> bilet rodzinny: 80 zł (maks. 4 os.)
> bilet grupowy: 25 zł/os.
> bilet Karta Dużej Rodziny: 20 zł/os.

Warsztaty

> bilet normalny: 30 zł
> bilet ulgowy: 25 zł
> bilet rodzinny: 70 zł (maks. 4 os.)
> bilet grupowy: 25 zł/os.

Wystawa "Ścieżki dorastania"

> bilet normalny: 15 zł
> bilet ulgowy: 13 zł
> bilet rodzinny: 40 zł (maks. 4 os.)
> bilet grupowy: 12 zł/os.
> ścieżka tematyczna: 25 zł/os.
> bilet Karta Dużej Rodziny: 10 zł/os.

Bilety można nabyć w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w dniu wizyty (w miarę dostępnych miejsc) oraz w systemie sprzedaży online, do czego zachęcamy, gdyż zakupiony w ten sposób bilet jest gwarancją miejsca (zgodnie z wybraną ofertą i datą).
Skip to content