tel. +48 56 690 49 90
tel. + 48 56 690 49 51 (kasy)
pl Polski

WAKACJE 2021

Zwiedzanie wystaw

Zapraszamy do zwiedzania interaktywnych ekspozycji zlokalizowanych na kilku kondygnacjach głównego budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także jedynej w Polsce wystawy poświęconej procesowi dojrzewania człowieka - "Ścieżki dorastania". Trzy ścieżki zwiedzisz w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji. 

W lipcu udostępnimy ekspozycję "O obrotach", która przeszła modernizację. I mamy nadzieję, że zrobi na Tobie kosmiczne wrażenie. 

Warsztaty

W okresie wakacji przygotowaliśmy nowe tematy zajęć. Na warsztatach zabierzemy Wam na odkrywczy spacer do lasu, odbędziemy międzygwiezdną podróż, poznamy lokalny folklor i ludowe zwyczaje, na krótko odwiedzimy Chiny i zbudujemy własną maszynę latającą.

Zajęcia odbywają się od wtorku do niedzieli. Spotkajmy się na warsztatach w Centrum Nowoczesności i Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Zapraszamy do wspólnej zabawy nauką!

CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY
Warsztaty przyrodnicze dla małych i dużych odkrywców. Razem wybierzemy się na spacer do lasu oraz odbędziemy międzygwiezdną podróż.

Zapraszamy do zabawy, w czasie której poczujecie się jak międzygwiezdni podróżnicy. Tylko od Was zależy jakie ciało niebieskie odkryjecie, a widok jego powierzchni z okien Waszego lądującego statku uwiecznicie niezwykłym obrazem.

Inspiracją będą zdjęcia planet i księżyców naszego Układu Słonecznego, a techniki plastyczne jakich użyjecie nawiązywać będą do tego jak powstają i jak się zmieniają ciała niebieskie – będziemy korzystać z grawitacji, a pewną rolę odegra przypadek!

Dajcie się zaskoczyć urodzie globów, jakich widoki powstawać będą na naszych oczach i przekonajcie się, że odległe światy stają się bliskie dzięki nauce, a czasem również dzięki fantazji! To gdzie lecicie? Na przytulną planetę z ciekłą wodą, na księżyc z morzami metanu, czy na planetę pustynną? A może macie jeszcze ciekawsze plany na kosmiczną podróż?

Młodsze dzieci podczas warsztatu powinny być wspomagane przez osoby dorosłe.

KUP BILET

Las jest naturalnym domem zwierząt. Możemy w nim spotkać setki gatunków. Niektóre z nich coraz rzadziej, gdyż są one zagrożone wyginięciem.

W trakcie warsztatu uczestnicy dowiedzą się, które ssaki podlegają ochronie, gdzie występują w Polsce oraz jak należy zachowywać się podczas spotkania z dziką fauną. Stworzą także oryginalną ozdobę z przyrodniczym akcentem – papierowego ptaka i gniazdo.

Młodsze dzieci podczas warsztatu powinny być wspomagane przez osoby dorosłe.

KUP BILET

Na warsztacie zapoznacie się z różnymi gatunkami owadów – ich wyglądem, cechami charakterystycznymi i rolą, którą odgrywają w ekosystemie. Niektóre z nich przylatują do nas z uwagi na rośliny, które uprawiamy w naszych ogródkach lub na naszych balkonach. Szczególnie istotne są dla nich kwiaty, które zapylają. Niezwykle ważna, w naszym życiu na Ziemi, jest również rola drzew i krzewów, które dostarczają nam wielu korzyści, o czym również będziemy opowiadać.

Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł wykonać swojego tańczącego, papierowego owada, a także rozpocząć uprawę roślin we własnoręcznie przyozdobionej doniczce.

Młodsze dzieci podczas warsztatu powinny być wspomagane przez osoby dorosłe.

KUP BILET
CENTRUM INNOWACYJNEJ EDUKACJI
Warsztaty, które pozwolą stworzyć własny powietrzny pojazd, poznać sekrety produkcji jedwabiu oraz lokalny folklor i ludowe zwyczaje.

Człowiek od zawsze marzył o lataniu. Fascynowały go podniebne przestworza – chciał poczuć się wolny. Musiało jednak nastąpić wiele prób i upadków, abyśmy dzisiaj mogli swobodnie poruszać się tysiące kilometrów nad ziemią.

Pierwszą maszyną, która poleciała ku niebu był balon, obecnie wykorzystywany głównie w rekreacji i w sporcie. W tym roku Toruń będzie gospodarzem zawodów baloniarskich o prestiżowy puchar Gordona Bennetta. Z tej okazji zapraszamy na warsztat, w trakcie którego poznamy drogę ludzkości do latania oraz stworzymy swój własny powietrzny pojazd.

Młodsze dzieci podczas warsztatu powinny być wspomagane przez osoby dorosłe.

KUP BILET

Chiny to jedno z największych państw na świecie. Zamieszkiwane przez ponad 1,4 miliarda osób zaskakuje bogactwem i różnorodnością swojej kultury, historii i przyrody.

Zapraszamy Was w podróż do Państwa Środka, w czasie której odkryjecie niektóre sekrety tego niezwykłego kraju. Podczas warsztatu przeprowadzicie obserwacje w dużym powiększeniu i poznacie starożytny sekret produkcji jedwabiu, wcielicie się w budowniczych Wielkiego Muru, a jeśli dopisze Wam szczęście staniecie oko w oko z mitycznym, chińskim smokiem.

Młodsze dzieci podczas warsztatu powinny być wspomagane przez osoby dorosłe.

KUP BILET

Podobno Polacy nie znają swojego folkloru tak dobrze jak inne narody. Oczywiście my uważamy, że jest zupełnie inaczej i polskie tradycje ludowe są bliskie sercu każdego z nas. Podczas wakacji będziemy mieli okazję zapoznać się jeszcze bardziej z naszą rodzimą kulturą.

Aby ułatwić Wam zadanie zapraszamy na warsztat, podczas którego zgłębimy tajemnice lokalnego folkloru oraz przyjrzymy się ludowym zwyczajom, które czynią dany region wyjątkowymi wspólnie odkryjemy piękno różnorodności naszego kraju, a być może również dowiemy się czegoś o swoim pochodzeniu. Kiedy pochylimy się nad naszą kulturą okaże się, że niektórzy z nas są Kaszubami, inni Góralami, jeszcze inni Ślązakami, czy Mazurami. Mówimy różnymi gwarami, wchodzącymi w skład różnych dialektów.

A jeżeli lubicie kolekcjonować pamiątki z wakacji, będziecie mogli stworzyć własne rękodzieło inspirowane sztuką przodków.

Młodsze dzieci podczas warsztatu powinny być wspomagane przez osoby dorosłe.

KUP BILET

Informacje o ofercie:

Informacje praktyczne:

GODZINY OTWARCIA

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

29.06.2021-31.08.2021

poniedziałek nieczynne
wtorek-piątek 9:00-17:00
sobota-niedziela 11:00-17:00
Centrum Innowacyjnej Edukacji

29.06.2021-31.08.2021

poniedziałek nieczynne
wtorek-piątek 9:00-19:00
sobota-niedziela 9:00-19:00
Wystawa „Ścieżki dorastania” w Centrum Innowacyjnej Edukacji jest dostępna w godzinach: 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00, 17:00-19:00. 

Warsztaty odbywają się od wtorku do piątku o godz. 10:00, 12:00 i 14:00.  W sobotę i niedzielę zapraszamy o godz. 11:00, 13:00 oraz 15:00. 

Godziny otwarcia kas

Od wtorku do piątku w godz. 8:30-17:30 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:30-16:30 bilety kupisz w kasie zlokalizowanej w budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Skip to content