Cieszymy się, że zainteresowała Ciebie wakacyjna oferta warsztatów w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Terminy i opisy zajęć znajdziesz poniżej. 

Zapraszamy do wspólnej zabawy nauką! 

Warsztaty

odbywają się od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00

Zwiedzanie 

jest możliwe od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. 

Dzieci poniżej 13. roku życiu uczestniczą w zajęciach wraz z opiekunem. 

W okresie 21.06.-1.09.2019 – Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest otwarte: wt.-pt. godz. 10:00-16:00, sb.-ndz. godz. 11:00-17:00.

Warsztaty (30.07.-1.09.2019)

Odbiorca: 7+ 

Malarz posługuje się kolorem, linią, kształtem, czy fakturą, umieszczonymi najczęściej na płótnie bądź papierze. Malarstwo w zależności od okresu jest podyktowane różnymi zasadami, a częste pragnienie twórców do wyłamania się z kanonu, zrodziło różnorodność okresów. Uczestnicząc w warsztacie wcielicie się w prawdziwych artystów i będziecie mogli wykonać różne ćwiczenia plastyczne, odnoszące się do współczesnych stylów malarskich. Monet, Matisse, czy Mondrian i jego De Stijl  przestaną być zagadkowi. Wyobraźnia i nieszablonowe myślenie mile widziane.

Dzieci do 7. roku życia powinny być wspomagane na zajęciach przez pełnoletniego opiekuna

Odbiorca: 5+ 

Ludzkość od wieków zastanawia się czy gdzieś w przestrzeni kosmicznej istnieje życie podobne do naszego, i czy Ziemia jest jedyną tak niezwykłą planetą. W trakcie warsztatów przeanalizujemy jakie warunki muszą zostać spełnione, by organizmy mogły przeżyć. Uruchomimy także naszą wyobraźnię, aby stworzyć istoty, które mogłyby żyć w innych, odległych galaktykach.

Dzieci do 7. roku życia powinny być wspomagane na zajęciach przez pełnoletniego opiekuna

Odbiorca: 7+ 

Skąd biorą się chmury? Czy deszcz pada tylko na Ziemi? Jak ciśnienie atmosferyczne wpływa na pogodę? Dlaczego nieustannie pada? Wiele osób sądzi, że najmocniej pada właśnie w Polsce – zawsze tam, gdzie akurat jesteśmy na wakacjach.  Jednak w Europie to mieszkańcy Bergen w Norwegii muszą zmagać się z 5-krotnie większymi opadami deszczu niż mieszkańcy Polski. Intensywne opady deszczu często zmieniają się w burze, którym towarzyszą wyładowania elektryczne. Przy odpowiednio dużym potencjale elektrycznym chmury,  ładunki ujemne spływają do dodatnio naładowanej powierzchni ziemi. Te i inne zjawiska atmosferyczne, które z jednej strony zachwycają swym pięknem, a z drugiej budzą lęk i obawy, poznacie na naszym warsztacie.

Dzieci do 7. roku życia powinny być wspomagane na zajęciach przez pełnoletniego opiekuna

Odbiorca: 10+ 

Uczestnicy warsztatu, przy pomocy atlasów geograficznych i globusów, będą mieli okazję stworzyć swoją spersonalizowaną mapę świata. Mapa może okazać się bardzo pomocna w nauce geografii, ale również w planowaniu przyszłych podróży. Co więcej, każdy będzie mógł ją stale uzupełniać i wzbogacać o istotne dla siebie rzeczy. Czas poczuć przygodę i wyruszyć w świat!

Odbiorca: 5+ 

Świat, który nas otacza jest wypełniony mnóstwem kolorów. Każdy artysta doskonale je zna i wie jak się nazywają, które barwy się ze sobą „lubią” i ładnie wyglądają obok siebie, a które wręcz przeciwnie. Pójdziemy o krok dalej i sprawdzimy dlaczego widzimy kolory, i czy zawsze widzimy je tak samo? Jak poprzez miksowanie kolorów można stworzyć nowe odcienie? Jak prawdziwi malarze zagłębimy się też w proces wytwarzania farb. Spróbujemy swoich sił w stworzeniu małego dzieła sztuki i pokażemy jak łatwo ubarwić naszą codzienność!

Dzieci do 7. roku życia powinny być wspomagane na zajęciach przez pełnoletniego opiekuna

Odbiorca: 10+ 

W ramach warsztatu będziesz mógł wypróbować swoich sił w konstruowaniu prostych przedmiotów. Posłużą temu nieskomplikowane narzędzia oraz przedmioty codziennego użytku. Wszystkie elementy zostaną wykonane własnoręcznie. Warsztat ma na celu rozwinięcie kreatywności i pobudzenie chęci do samodzielnego majsterkowania.  

Partner warsztatów

Szczegółowych informacji w sprawie oferty udziela:

Sebastian Świercz

tel. 56 690 49 90 wew. 512

e-mail: s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl