Informujemy, że w związku z wytycznymi sanitarnymi nie możemy realizować naukowych urodzin.

Zachęcamy do skorzystania z oferty warsztatu na życzenie. 

Zajęcia trwają godzinę, a możemy je zrealizować między godz. 11:00 a 15:30. 

Koszt godzinnego warsztatu to 225 zł.

Maksymalnie może wziąć w nim udział 15 osób, które chcesz zaprosić na zajęcia do naszego centrum nauki.

Wybierz jeden temat z poniższych propozycji i zapraszamy do wspólnej naukowej zabawy.

Dla kogo: odbiorca 7+

W taki dzień jak ten – Thor Heyerdahl, ze swoją załogą, wyruszył na drewnianej tratwie na wyprawę przez Atlantyk. Wakacje to doskonały czas na podróże, a jak wiadomo podróże kształcą. Przemierzając świat uczymy się historii, geografii i różnych zagadnień związanych z kulturą. Czego dowiedział się podczas swojej wyprawy Thor Heyerdahl i dlaczego w Toruniu znajduje się ulica Kon-Tiki?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na naszym podróżniczym warsztacie. Podczas zajęć zbudujesz również własną mini-tratwę.

Dla kogo: odbiorca 5+

Wszyscy wiemy, że dieta i zdrowe odżywianie jest niezwykle ważne dla naszego organizmu. Codziennie zjadamy różne produkty spożywcze, ale czy zastanawiamy się co one zawierają i jaki mają wpływ na nasz organizm. Na warsztacie poznasz odpowiedzi na różne pytania dotyczące jedzenia i zdrowej diety. Odpowiemy na pytania, które na pewno często zadajesz dorosłym, ale nie zawsze jesteś z nich zadowolony/-a. Dlaczego musisz jeść? Czy cukier zawsze jest słodki? Czy jedzenie może sprawić, że będziesz wyglądać inaczej?

Dla kogo: odbiorca 5+

Wyrusz w fascynującą i aromatyczną podróż! Udaj się do Meksyku, który jest ojczyzną papryczki chili i dowiedz się jak olejek z chili pomaga w leczeniu przeziębienia. Znajdź goździki na Zanzibarze, bo kiedyś były nawet cenniejsze niż złoto. Wyrusz po aromatyczny kmin. Spróbuj cynamonu prosto z Kerali. Na deser zbadaj pestki muszkatołowcowata korzennego, czyli wiecznie zielonego drzewa pochodzącego z wyspy Molucca. Po czarny pieprz udaj się do Kambodży. Dzięki tym wyprawom, poznasz popularne przyprawy, ich zapach i aromat. Dowiesz się z jakiej części rośliny pochodzą i jaką mają historię.

Dla kogo: odbiorca 5+

Zapraszamy na warsztaty o grach planszowych. Podczas zajęć poznasz odpowiedź dlaczego i po co ludzie grają w gry, a także kiedy powstały pierwsze planszówki i jaka jest ich historia.

Główną atrakcją będzie stworzenie własnej gry planszowej. Zabierzesz ją do domu i będziesz mógł/mogła grać w nią w czasie wakacyjnych dni, i nie tylko.

Dla kogo: odbiorca 5+

W naszym laboratorium odbędziesz z nami naukową podróż, w której przez świetną zabawę przekonasz się, że nauka jest ciekawa i może być prawdziwą przygodą. Na czas zajęć staniesz się prawdziwym naukowcem. Poznasz sprzęt, który jest potrzebny do pracy naukowcom i wykorzystasz go podczas samodzielnego wykonywania odjazdowych doświadczeń. 

Informacji o warsztatach na życzenie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udziela 

Sebastian Świercz, tel. 56 690 49 90 wew. 512, s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl.

 

ŚWIĘTUJ I EKSPERYMENTUJ

Urodziny w centrum nauki, które Twoje dziecko i goście zapamiętają na długo

Wyjątkowe urodziny dla Twojego dziecka w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy!

Fantastyczne połączenie zabawy i nauki.

Mnóstwo eksperymentów, twórczego bałaganu i radości z poznawania świata!

Zapraszamy do zorganizowania urodzin dla dzieci (od 5. roku życia) w przestrzeni Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – jedynego centrum nauki w woj. kujawsko-pomorskim. Proponujemy dwa tematy warsztatów, w trakcie których jubilat lub jubilatka w gronie znajomych i przyjaciół może przeprowadzić różnorodne eksperymenty. Takie urodziny z pewnością będą niezapomniane.

MYDLANE SZALEŃSTWO

Podczas warsztatu dzieci zamienią się w prawdziwych naukowców i wykonają wiele eksperymentów. Sprawdzą jak działa mydło i jak radzi sobie z brudem (tłuszczem, plamą). Dowiedzą się jak można wykorzystać mydło do szalonej zabawy z bańkami. Główną atrakcją spotkania będzie własnoręczne wykonanie i spersonalizowanie mydełka, które będzie miłą pamiątką dla wszystkich uczestników. Dzieci będą miały możliwość wybrać dla mydełka m.in. ulubiony zapach i kolor, a kiedy będzie już gotowe to pięknie je zapakują.  Warsztaty będą prowadzone z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. 

 

CO TO? JAK TO? Czyli jak zostać naukowcem

Na czas warsztatu dzieci wcielą się w prawdziwych naukowców i wykonają samodzielnie szereg eksperymentów.Poprzez zabawę wprowadzimy dzieci w świat nauki. Mali naukowcy sprawdzą m.in. czy z grzybów można uzyskać gaz i czy tęcza zmieści się w probówce.Nie zabraknie również obserwacji świata pod mikroskopem. W naszym laboratorium wyprodukujemy też kultowego SLIME (GLUTA), którego każdy będzie mógł zabrać ze sobą.To jedynie część z niespodzianek, która czeka na jubilata i jego gości. 

 

Kiedy organizujecie urodziny?

Urodziny możesz zorganizować w naszym centrum nauki w soboty i niedziele w godz. 11:00-13:00 i 15:00-17:00. 

Zapraszamy do sprawdzenia dostępnych terminów w systemie sprzedaży

Możemy także zorganizować urodziny w innym terminie. Zachęcamy do kontaktu. 

Przed rezerwacją i wykupieniem warsztatów prosimy o zapoznanie się z niniejszym REGULAMINEM

Jaki jest koszt urodzin?

Koszt organizacji urodzin to 300 zł brutto dla 10 uczestników oraz 2 opiekunów. 

Jeżeli w wydarzeniu ma wziąć udział więcej osób, to będzie trzeba zakupić dodatkowy bilet w cenie 20 złotych za każdą osobę (dotyczy także opiekunów uczestników, którzy biorą udział w wydarzeniu).

W urodzinach liczba uczestników (wraz z opiekunami) nie może przekroczyć 30 osób .

 

Jak wyglądają urodziny?

Naukowe urodziny trwają do 120 minut. Warsztat trwa od 60-80 minut, a pozostały czas jest przeznaczony na wręczenie prezentów, certyfikatów uczestnictwa w urodzinach oraz tort i poczęstunek. 

W ramach wydarzenia zapewniamy: 

  • realizację jednego tematu warsztatów,
  • dwóch animatorów w stroju naukowców prowadzących warsztat, 
  • strój naukowca (fartuch, gogle laboratoryjne) dla jubilatki/jubilata (solenizantki/solenizanta), 
  • gogle laboratoryjne dla uczestników, 
  • własnoręczne wykonanie przypinki (pinsa), 
  • wspólne eksperymentowanie i rozwiązywanie fascynujących zagadek naukowych, 
  • praktyczne poznawania zasad świata fizyki, chemii, matematyki i innych dziedzin nauki, 
  • odlotowy fotel (tron) przyozdobiony balonami z helem!
  • jednorazową zastawę (talerzyki, łyżeczki i papierowe kubeczki) oraz niezwykłe świeczki na tort. Świeczki z kolorowym płomieniem (6 szt.) to bardzo oryginalny sposób, aby urodzinowy tort stał się jeszcze bardziej wyjątkowy, 
  • drukowane urodzinowe zaproszenia.

Wszystkie użyte materiały do wyrobu mydełek posiadają niezbędną dokumentację potwierdzającą ich przeznaczenie do wyrobów kosmetycznych. Baza mydlana stosowana podczas warsztatu posiada badania dermatologiczne akredytowanego laboratorium dokumentujące, że jest bezpieczna i nie wykazuje właściwości drażniących ani uczulających.


Nie zapewniamy tortu ani poczęstunku oraz pomocy (obsługi) przy jego wydawaniu. Prosimy o nieprzynoszenie tortów lodowychInformujemy, że za poczęstunek są odpowiedzialni opiekunowie.