00-390 Warszawa

Szczegółowe warunki członkostwa zwyczajnego są określone w par. 9 pkt. 1 Statutu Stowarzyszenia „Społeczeństwo i Nauka SPIN”. Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może być każdy obywatel polski oraz cudzoziemiec mieszkający w Polsce, pełniący funkcję kierownika jednostki (w szczególności dyrektor, prezes, rektor, kierownik) lub będący przedstawicielem kierownika jednostki na mocy jego pisemnego upoważnienia. Jednostka musi być członkiem wspierającym Stowarzyszenia, prowadzić działalność związaną z popularyzacją nauki lub edukacją oraz zaliczać się do sfery finansów publicznych lub organizacji pozarządowych:
Szczegółowe warunki członkostwa wspierającego są określone w par. 9 pkt. 4-5 Statutu Stowarzyszenia „Społeczeństwo i Nauka SPIN”. Członkiem wspierającym Stowarzyszenia może zostać osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, deklarująca pomoc finansową w formie składki członkowskiej. Członkiem wspierającym staje się po złożeniu pisemnej deklaracji na podstawie uchwały Zarządu podjętej nie później niż w ciągu czterech miesięcy od daty złożenia deklaracji.
„SPINaj naukę” to nowa inicjatywa naszego Stowarzyszenia, poprzez którą chcemy promować osiągnięcia polskich naukowców – prezentować sylwetki wybitnych polskich badaczy oraz upowszechniać wiedzę o ważnych odkryciach naukowych.
Projekt jest dofinansowany z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki i będzie realizowany do sierpnia 2022 roku we współpracy z 11 partnerami – Członkami Stowarzyszenia.
W ciągu dwóch lata trwania projektu zorganizujemy kilkaset wydarzeń popularnonaukowych – wykładów, warsztatów, pokazów, ale też pikników naukowych, gier miejskich, spektakli, koncertów czy letnich obozów dla dzieci i młodzieży. Będziemy się spotykać w przestrzeni Internetu, ale też (jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna) na żywo w Ciechanowie, Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Olsztynie, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu i Warszawie. Pierwsze wydarzenia zaplanowaliśmy na przypadający na 19 lutego Dzień Nauki Polskiej.
W ramach projektu odbędą się również dwie ogólnopolskie Konferencje Interakcja-Integracja, w trakcie których eksperci działający w obszarze popularyzacji nauki będą mogli wymienić się wiedzą, doświadczeniami i cennym know how. Najbliższa konferencja odbędzie się jesienią 2021 roku.
Do współpracy przy projekcie zaprosiliśmy też ponad 100 polskich naukowców, ekspertów i popularyzatorów nauki z różnych dziedzin, wspólnie z którymi będziemy przybliżać zagadnienia z obszaru nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych.
Informacje o wydarzeniach organizowanych w ramach projektu będziemy na bieżąco publikować na stronie oraz Facebooku Stowarzyszenia.
Partnerami projektu są: Centrum Nauki Experyment, Centrum Nauki Kopernik, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Fundacja Eureka im. prof. Jerzego Stelmacha, Fundacja Uniwersytet Dzieci, Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, Gmina Miasta Ciechanów, Hevelianum, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.
Stowarzyszenie „Społeczeństwo i Nauka SPIN”
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa
KRS: 0000764036 | REGON: 382143835 | NIP: 5252775424
Katarzyna Marczak | e-mail: biuro@stowarzyszeniespin.pl
Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport
Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni
Centrum Nauki Kopernik, Warszawa
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Toruń
Fundacja Eureka im. prof. Jerzego Stelmacha, Szczecin
Fundacja Profesora Ciekawskiego, Bydgoszcz
Fundacja Sztuka Nauki, Lublin
Fundacja Uniwersytet Dzieci, Kraków
Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Rzeszów
Hevelianum, Gdańsk
Park Kultury, Bydgoszcz
Instytut Badań Kompetencji, Wałbrzych
Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN
Laboratorium Wyobraźni PPNT, Poznań
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie (Giganty Mocy)
Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmach, Szczecin
Muzeum Inżynierii Miejskiej, Kraków
Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków
Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne, Chęciny
Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy Explores, Rzeszów
Zielonogórski Ośrodek Kultury
TMD Exhibitions sp. z o.o.