Dziękujemy za zainteresowanie ofertą Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i cieszymy się, że zdecydowaliście się Państwo odwiedzić nasze centrum nauki.

Z naszych propozycji możecie skorzystać wspólnie z dziećmi od 2. roku życia. Młodsze również mogą chłonąć atmosferę tego wyjątkowego miejsca, jakim jest Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Przygotowaliśmy dla Państwa zestaw najważniejszych informacji, które pozwolą na zaplanowanie i zrealizowanie wizyty w naszym centrum nauki.

 

Przed wizytą

Z jakich atrakcji możemy skorzystać?

To zależy kiedy planuje nas Pan/-i odwiedzić. Od wtorku do piątku zapraszamy głównie do skorzystania ze zwiedzania interaktywnych wystaw. Warsztaty w tym czasie są dedykowane dla grup zorganizowanych. Opisy aktualnie dostępnych ekspozycji są dostępne TUTAJ

Obecnie ze względu na realizację projektów w weekendy nie prowadzimy warsztatów rodzinnych.

Ile czasu potrzebuję, aby zwiedzić Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy?

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest dostępne od wtorku do piątku w dwóch trzygodzinnych turach. W soboty i niedziele nasze wystawy są do dyspozycji przez sześć godzin.

Trzy godziny to czas, który pozwoli na zwiedzenie większości wystaw. Warsztaty trwają 60 minut. 

Jakie są godziny otwarcia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy?

Centrum jest otwarte od wtorku do piątku w godz. 9:00-12:00 i 12:00-15:00. W soboty i niedziele zapraszamy w godz. 11:00-17:00. 

W okresie wakacyjnym (21.06.2019-31.08.2019) Centrum jest dostępne w godz. 10:00-16:00 (wt.-pt.) oraz w godz. 11:00-17:00 (sb.-nd.). 

Jak dotrzeć do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy?

TRAMWAJE

1. Linia nr 2 i 3 w kierunku „ELANA”/”MOTOARENA”. Należy wysiąść na przystanku „Szpital Miejski”. A następnie kierować się w stronę wiaduktu. CN Młyn Wiedzy znajduje się po lewej stronie ulicy.

2. Linia nr 4 w kierunku „WSCHODNIA”/”MOTOARENA”. Należy wysiąść na przystanku „Szpital Miejski”. A następnie kierować się w stronę wiaduktu. CN Młyn Wiedzy znajduje się po lewej stronie ulicy.

AUTOBUSY

1. Do CN Młyn Wiedzy można dojść także z Dworca Wschodniego. Czas dojścia do CNMW to ok. 10 minut. Na przystanek „DWORZEC WSCHODNI” dojeżdżają autobusy linii: 15, 22, 25, 30, 31, 33, 34, 35, 41, 42. Aby dotrzeć do Centrum należy przejść przez wiadukt kolejowy. CN Młyn Wiedzy znajduje się po prawej stronie.

2. Do CN Młyn Wiedzy można także dojść z przystanku „ŚWIĘTOPEŁKA”. Czas drogi to ok. 12 minut. Na przystanek dojeżdżają atubusy linii: 26, 28, 34, 40. Aby dotrzeć do Centrum należy kierować się wzdłuż ul. Kościszku w stronę wiaduktu. Trzeba przejść na drugą stronę ulicy, np. przy przystanku tramwajowym „SZPITAL MIEJSKI” (skrzyżowanie ulic Kościuszki i Batorego).

PKP

Odwiedzającym proponujemy także dojazd pociągiem do stacji „Toruń Wschodni”. Aby dotrzeć do Centrum należy przejść przez wiadukt kolejowy. CN Młyn Wiedzy znajduje się po prawej stronie.

Regulamin sprzedaży biletów do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Regulamin sprzedaży biletów znajduje się pod tym linkiem. Przed dokonaniem zakupu prosimy o zapoznanie się z nim. 

W jaki sposób mogę kupić bilety do Centrum?

Bilety do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy możesz zakupić na dwa sposoby: 

  • poprzez elektroniczny system sprzedaży, który jest dostępny na stronie „Kup bilet”
  • w kasie Centrum, która zlokalizowana jest na parterze. Kasy są czynne na pół godziny przed otwarciem Centrum. Bilet możesz także kupić najpóźniej na godzinę przed zamknięciem kas. 

Komu przysługuje "bilet rodzinny"?

Bilet rodzinny przysługuje maksymalnie 4 osobom, w tym maksymalnie 2 osobom dorosłym.

Komu przysługuje bilet ulgowy?

Bilet ulgowy przysługuje: 

  • dzieciom i młodzież do 19. roku życia,
  • studentom i doktorantom do 26. roku życia,
  • osobom z niepełnosprawnością (po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności oraz dokumentu ze zdjęciem lub legitymacji osoby niepełnosprawnej). 
  • jednemu opiekunowi towarzyszącemu osobie niepełnosprawnej w stopniu znacznym (po okazaniu stosownego dokumentu potwierdzającego stopień niepełnosprawności),
  • jednemu opiekunowi towarzyszącemu dziecku niepełnosprawnemu do 16. roku życia (po okazaniu stosownego dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność dziecka),
  • seniorom po 65. roku życia.

Dzieci do 2. roku życia zwiedzają Centrum bezpłatnie.

Co oznacza, że bilet jest "jednorazowy"?

„Bilet jednorazowy” oznacza, że może Pan/-i skorzystać tylko raz z wykupionej oferty. W przypadku wyjścia przez bramki na parterze Centrum, bilet traci ważność i nie ma możliwości ponownego wejścia w przestrzeń Centrum. Jeżeli Pcn/-i chce ponownie skorzystać z oferty Centrum – będzie konieczny zakup biletu w kasie. 

Wiemy, że mogą zdarzyć się różne „sytuacje awaryjne”. W takim przypadku prosimy o kontakt z pracownikiem ochrony lub informatorem (w zielonej koszulce) o pomoc. Z pewnością jej udzieli! 

Czy honorujecie kartę Dużej Rodziny/Kartę Seniora?

Tak. Osoby posiadające Toruńską lub Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, a także Toruńską Kartę Seniora mogą zakupić bilet na zwiedzanie wystaw stałych i czasowych w cenie 10 złotych. Zakup takiego biletu jest możliwy wyłącznie w kasie. Przy zakupie należy okazać dokument/-y uprawniające do zakupu tańszego biletu. 

Czy mogę zwrócić bilet?

Nie. Zgodnie z naszym regulaminem sprzedaży biletów nie ma możliwości zwrotu biletów zakupionych indywidualnie.

W dniu wizyty

Gdzie mogę odebrać bilet?

Bilet można odebrać w kasie. Jeżeli Pan/-i wybrał/-a opcję wydrukowania biletu w domu to można go zeskanować przed wejściem w przestrzeń wystaw. 

Czy przy Centrum jest dostępny parking?

Tak. Przed budynkiem Centrum jest dostępny bezpłatny parking dla samochodów i motocykli. 

Czy będę mógł/mogła wjechać wózkiem dziecięcym?

Tak. Co prawda nie posiadamy podjazdu dla wózków, ale do Pana/-i dyspozycji jest winda. Wystarczy zadzwonić dzwonkiem zlokalizowanym przy urządzeniu i pracownik ochrony udzieli pomocy. Prosimy o chwilę cierpliwości. 

Czy w Centrum jest dostępne pomieszczenia dla opiekuna z dzieckiem?

Tak. Pokój opiekuna z dzieckiem znajduje się po prawej stronie na parterze Centrum, za kasami. 

Czy są dostępne szatnie/miejsce gdzie mogę zostawić bagaże?

Tak. Na parterze Centrum są dostępne szatnie indywidualne i grupowe. Szatnie indywidualne: po prawej stronie od wejścia. Aby zostawić swoją odzież lub rzeczy trzeba znaleźć wolną szafkę, wybrać czterocyfrowy kod, wpisać go w zamek elektroniczny, zaakceptować „ptaszkiem” i przekręcić gałkę w lewo. Szafka powinna być zamknięta. Jak ją otworzę? Nic prostszego! Wprowadź ten sam kod i naciśnij „ptaszek” – szafka otworzy się automatycznie. Kod został zapomniany? Prosimy o zgłoszenie się do ochrony. Z pewnością pomoże.

Czy na wystawach są przewodnicy?

I tak, i nie. Na wystawach do Twoje dyspozycji są informatorzy (osoby w zielonych koszulkach), którzy służą pomocą w zakresie objaśnienia zasady działania stanowisk, wyjaśnienia prezentowanych zjawisk etc. Jeżeli masz pytanie związane z wystawą – śmiało kieruj się w ich stronę. Na pewno pomogą! 

Czy dzieci mogą samodzielnie korzystać z oferty Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy?

Nie. Zgodnie z naszym regulaminem zwiedzania dzieci poniżej 13. roku życia muszą przebywać na terenie ekspozycji Centrum pod opieką osoby dorosłej, która bierze za nie pełną odpowiedzialność, w tym również odpowiedzialność za uszkodzenia ekspozycji powstałe w następstwie działań dziecka.

To samo rozwiązanie dotyczy udziału w warsztatach i zajęciach w pracowni biologicznej i fizycznej. Wyjątkiem jest pracownia multimedialna, w której dziećmi zajmuje się opiekun z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Czy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy można robić zdjęcia/nagrywać filmy?

Tak. W przestrzeniach Centrum można robić zdjęcia i nagrywać filmy na własny użytek. Aby robić zdjęcia trzeba posiadać ważny bilet na zwiedzanie, warsztaty lub pracownię. Może je Pan/-i oznaczyć w serwisach społecznościowych. Będzie nam miło zobaczyć Centrum widziane Pana/-i oczyma.

Czy można jeść i pić na wystawach/sali warsztatowej?

Nie. Spożywanie posiłków i napojów jest możliwe na parterze, w wydzielonych przestrzeniach na drugim i czwartym piętrze. Jeżeli nie możesz ich znaleźć zapytaj pracownika ochrony lub informatora w zielonej koszulce. 

Szczegółowych informacji o ofercie dla Państwa udziela: 

Sebastian Świercz

s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. 56 690 49 90 wew. 512

oraz kasy Centrum

kasy@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. 56 690 49 51