Warsztaty, zajęcia w trzech specjalistycznych pracowniach, zwiedzanie interaktywnych wystaw – to oferta Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy dla szkół i przedszkoli w drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017.
Warsztaty w Młynie Wiedzy
W drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017 zapraszamy szkoły na warsztaty, które odbywają się od wtoku do piątki. „Co w brzuchu burczy…” to zajęcia dedykowane dla uczniów kl. 1-3, 4-6 szkoły podstawowej. Zajęcia będą odbywały się przy współpracy z Fundacją Marwit. We środy będą odkrywane sekrety pogody w ramach warsztatów „Pogodynka”. To zajęcia adresowane do uczniów szkół podstawowych. Każdy z uczestników m.in. odtworzy na mapie Polski prognozowane warunki pogodowe, a później na mapie wymyślonego przez siebie obszaru określi pogodę zaznaczając wszystkie składniki pogody i tworząc legendę. Niektórzy uczestnicy na chwilę staną się także prezenterami pogody. Czwartki to dzień, w którym wiodącym tematem zajęć będą „słodkie cząsteczki”. Uczniowie kl. 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjum dowiedzą się czym są cukry, jak je dzielimy i jakie mają właściwości, poznają również inne rodzaje substancji słodzących. Nie zabraknie eksperymentów pokazujących chemiczny charakter cukrów. W piątki uczniowie szkoły podstawowej będą mogli odkryć „tajemnice wody”. Kliknij i zobacz opisy warsztatów dla szkół.
Centrum nauki dla przedszkoli
Opiekunowie grup przedszkolnych od wtorku do czwartku mogą wybrać trzy tematy zajęć dla najmłodszych. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 9:00, a wizyta w Młynie Wiedzy trwa do godz. 11:00. „Mali architekci – szlakiem zabytków Torunia”, „Odkrywamy planetę” czy „Wesołe miasteczko prof. Młynka” to propozycje warsztatów w pracowni kreatywnej „przeBUDOWA”. W piątki zapraszamy na zajęcia w przestrzeni sali warsztatowej „Lisek i przyjaciele”. Kliknij i zobacz opisy dla przedszkolaków.
Fizyka, biologia, multimedia w pracowniach Młyna
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy posiada trzy pracownie, w których odbywają się zajęcia dla ostatnich klas szkół podstawowych oraz dla gimnazjum. W pracowni biologicznej i fizycznej odbywają się zajęcia 60- i 120-minutowe. W zakresie biologii przygotowaliśmy trzy rodzaje zajęć: „Przedziwne komórki”, „Izolacja i rozdział elektroforetyczny genomowego DNA”, „Izolacja i wykrywanie aktywności ureazy”. Pracownia fizyczna to zajęcia związane z mieszaniem przez „bąbelkowanie”, a także szereg doświadczeń związanych z wyznaczaniem współczynnika załamania światła, badaniem oporu elektrycznego oporników i żarówki, wyznaczaniem współczynnika tarcia statycznego i kinetycznego, a także współczynnika sprężystości w prawie Hooke’a.
Trzygodzinne zajęcia przygotowaliśmy w pracowni multimedialnej. „Klasa przyszłości. Zaprojektuj przedmiot do druku 3D” to okazja do zaprojektowania własnego przedmiotu 3D, a następnie jego wydruk w drukarce 3D. Kliknij i zobacz ofertę zajęć w pracowniach.