21 listopada po raz piąty spotkamy się na konferencji stratosferycznej “Near Space”. Tegoroczna edycja odbędzie się online.
Rejestracja na konferencję jest prowadzona na stronie “Near Space”.
Ze względu na epidemię koronawirusa postanowiliśmy nie odwoływać konferencji, lecz przenieść ją do sieci. Przygotowaliśmy sesje, które będą poświęcone m.in. technologiom rakietowym, systemowi satelitarnemu Galileo, planetarnym habitatom badawczym oraz polskiemu prawu kosmicznemu. Zobacz agendę.
Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja na wydarzenie. Transmisja będzie prowadzona za pośrednictwem serwisów You Tube i Facebook.
Konferencja “Near Space” to forum wymiany wiedzy i doświadczeń – konferencja i warsztaty dla uczniów, studentów, nauczycieli oraz sympatyków tematyki.
Żyjemy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, w epoce technologicznej. Doświadczamy eksploracji kosmosu. Bywamy coraz dalej, a wszechświat nie jest już dla nas tajemnicą. Czy jednak wystarczająco dużo wiemy o najbliższym nam środowisku?
“Near Space” to przestrzeń, gdzie nadal niewiele osób może bywać. To piloci odrzutowców wojskowych, astronauci. Jest jednak grupa pasjonatów, którzy przy niewielkim nakładzie środków z dużą pomysłowością oraz skutecznością dzień po dniu badają najbliższe Ziemi otoczenie.
Początek tych badań to rok 1967 oraz projekt Fińskiej Ligi Krótkofalarskiej.
Agenda konferencji:
dr inż. Adam Okniński
prof. dr hab. inż. Krzysztof Sośnica
Leszek Orzechowski
dr Anna Łosiak
dr Anna Fogtman
Paneliści:
dr hab. Katarzyna Malinowska
Marta Kolibabska
Mariusz T. Kłoda
Organizatorami konferencją są Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Fundacja COPERNICUS PROJECT.