Każdy z nas miał okazję próbować w życiu żelki – są one w różnych smakach i rodzajach. Najnowszy trend żelkowy to smakowe kulki w herbacie – czyli tzw. bubble tea. Czy jesteście ciekawi, jak takie żelki można zrobić i jakie substancje używamy do ich produkcji?
Jeśli tak, to zapraszamy na nasze chemiczne naukowe stanowisko, przy którym nauczymy Was tego procesu i pod okiem specjalisty przećwiczycie robienie żelkowych kuleczek.
Podczas eksperymentu wykorzystamy sprzęt laboratoryjny – zobaczycie jak fascynujące i relaksujące może być pipetowanie.
Poćwiczymy przy tym motorykę małą i cierpliwość.
Nie puścimy Was również bez dokładnego przepisu na te niesamowite glutki, tak byście mogli zrobić je w domu i ze smakiem zjeść.
Na stanowisku uczestnicy będą mogli sobie zrobić swój własny magnes o tematyce naukowej i przyrodniczej.
Będzie to nie tylko ozdoba lodówki lub pokoju, lecz też swoista pomoc dydaktyczna.
Odwiedzający będą mogli skorzystać z przygotowanych wcześniej wzorów, jak i stworzyć swój własny, unikalny projekt z pomocą różnorodnych materiałów, które sprawią, że rękodzieło będzie wyglądać estetycznie oraz intrygująco.
Do eksploracji niezmierzonej pustki kosmicznej używamy wyspecjalizowanych sond. Przyjmują one różnorakie kształty i wyposażone są w niesamowite instrumenty.
W jaki sposób ludzie prowadzili nawigację kiedyś, posługując się nocnym niebem i jak robią to teraz satelity? Czym są gwiazdozbiory i asteryzmy? Jak działa mapa nieba? W jaki sposób sonda porusza się pomiędzy planetami i skąd czerpie energię? Co udało nam się dzięki nim odkryć?
Prezentacje najróżniejszych satelit, tworzenie konstelacji i mapek nieba, a także wiele innych aktywności dostępne będą na stanowisku.