W ramach jubileuszowej (trzydziestej) edycji cyklu „Medyczne Środy” w części toruńskiej odbędą się trzy wykłady. Będzie je można również zobaczyć podczas transmisji internetowej na kanale You Tube Młyna Wiedzy.
Cykl wykładów „Medyczna Środa”, organizowanych przez Collegium Medicum UMK, trwa nieprzerwanie od 2007 roku. „Medyczna Środa” to cykl wykładów popularnonaukowych adresowanych główne do mieszkańców regionu. Wykłady mają na celu popularyzację wiedzy, która jest podawana w przystępnej dla odbiorcy formie.
W części toruńskiej zaplanowano trzy wykłady, które odbędą się w listopadzie br. i w styczniu 2022 roku.
HARMONOGRAM SPOTKAŃ:
- 17 listopada 2021 - "Jak umierają komórki - śmierć komórki w zdrowiu i chorobie" - dr Marek Jurgowiak
- 24 listopada 2021 - "Chirurgiczne i "okołochirurgiczne" Nagrody Nobla - dr hab. Wojciech Szczęsny, prof. UMK
- 26 stycznia 2022 - "Internet jako źródło informacji medycznej - zagrożenia i konsekwencje - dr hab. Marek Foksiński, prof. UMK
Wykłady będą odbywały się w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji o godz. 18:00. Wstęp wolny. Ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc będzie ograniczona. Wydarzenie będzie można również obejrzeć na kanale You Tube Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
UWAGA: Wykład w dniu 26 stycznia 2022 roku odbędzie się w przestrzeni wystawy „Rzeka” w głównym budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.