tel. +48 56 690 49 90
tel. + 48 56 690 49 51 (kasy)
pl Polski

Lekcje online z Młynem Wiedzy

Dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych przygotowaliśmy warsztaty online, w trakcie których wspólnie z naszymi specjalistami wykonają doświadczenia lub omówią dany temat.

Zajęcia przyrodnicze

Podstawą lekcji są zestawy edukacyjne, zawierające niezbędne materiały do samodzielnego przeprowadzenia eksperymentu podczas zajęć. 

Zestawy wysyłamy na adres wskazany przez osobę dokonującą rezerwacji. Na terenie Polski wysyłka materiałów jest w cenie biletów. W przypadku zamówienia zagranicznego – materiały prześlemy zgodnie z kalkulacją indywidualną. 

Za dystrybucję zestawów wśród uczniów jest odpowiedzialny nauczyciel. 

Zajęcia kulturowe

Lekcje online dotyczą obszaru komunikacji oraz komunikowania się w Internecie.

Nauczyciel otrzyma (za pośrednictwem poczty elektronicznej) dodatkowe materiały, które pozwolą w pełni zrealizować zajęcia. 

Za dystrybucję materiałów wśród uczniów jest odpowiedzialny nauczyciel. 

Tematyka lekcji:

Dla: kl. 4-8 SP | szkoły ponadpodstawowe

Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się, jak odpowiedzialnie i kulturalnie porozumiewać się w Internecie. Wcielą się w rolę moderatora komentarzy, nauczą się weryfikować profile na Facebooku oraz konstruować silne hasła. Ponadto: poznają zasady netykiety i przekonają, dlaczego nie warto być hejterem w sieci.

Przed lekcją nauczyciel otrzymuje dodatkowe materiały w wersji elektronicznej, które może wykorzystać  (choć nie musi) do kontynuacji dyskusji z uczniami swojej klasy.

Warsztat dostosowany do warunków edukacji zdalnej.

Dla: kl. 1-3 SP | 4-6 SP

Lekcja on-line pozwoli uczestnikom na samodzielne wykonanie kilku prostych doświadczeń, poruszających takie zagadnienia jak: parowanie i kondensacja, ciepło parowania, wilgotność powietrza, temperatura odczuwalna i efekt chłodzący, różne metody pomiarów wilgotności powietrza, znaczenie wilgotności powietrza dla organizmu człowieka. 

Każdy z uczestników otrzyma indywidualny zestaw doświadczalny oraz kartę pracy, dzięki którym będzie mógł uczestniczyć w lekcji wykorzystującej metodę eksperymentu.

Zestawy doświadczalne wraz z instrukcjami dostarczone zostaną do szkoły przed zajęciami. Warsztat przeznaczony dla grup szkolnych uczących się w systemie stacjonarnym.

Dla: kl. 1-3 SP | 4-6 SP

Lekcja on-line pozwoli uczestnikom na samodzielne wykonanie własnego mydełka, które nie tylko będzie dobrze usuwało brud, ale będzie pięknie pachniało i wyglądało. Każdy z uczestników otrzyma indywidualny zestaw do wykonania mydełka oraz kartę pracy, dzięki którym będzie mógł uczestniczyć w lekcji wykorzystującej metodę eksperymentu.

Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z różnorodnością środków czystości. Dowiedzą się czym jest napięcie powierzchniowe. Poznają mechanizm usuwania brudu mydłem - wykorzystując do tego własnoręcznie zbudowany model (z materiałów dostępnych w zestawie). Dzięki temu w przystępny i obrazowy sposób poznają  nowe zagadnienia. Wykonanie mydełka jest bezpieczne.

Materiały zostały tak przygotowane, aby zachować higienę podczas ich robienia w czasie zajęć szkolnych. Wszystkie użyte materiały do wyrobu mydełek posiadają niezbędną dokumentację potwierdzającą ich przeznaczenie do wyrobów kosmetycznych.

Do wykonania mydła podczas zajęć lekcyjnych niezbędna jest MIKROFALÓWKA (jedna na całą klasę - maksymalny czas jej użycia, do wykonania mydełek dla 30 uczniów - to około 10 min). Mydło można wykonać również w domu - po zajęciach (na dwa sposoby - szczegółowo opisane w instrukcji załączonej do zestawu).

Zestawy do wykonania mydeł dostarczone zostaną do szkoły przed zajęciami. Warsztat przeznaczony dla grup szkolnych uczących się w systemie stacjonarnym.

Dla: kl. 1-3 SP | 4-6 SP

Lekcja on-line pozwoli uczestnikom na samodzielne wykonanie obwodu elektrycznego z baterią i diodą jako odbiornikiem energii. Uczniowie podejmą się również konstrukcji ogniwa elektrycznego.

Wytworzenie energii elektrycznej z ziemniaków możliwe jest dzięki połączeniu ich w tak zwane ogniwo galwaniczne. Są nim dwie elektrody (metale) zanurzone w elektrolicie, czyli substancji zdolnej do przenoszenia ładunku eklektycznego. Elektrolitem takim mogą być np. soki warzyw lub owoców. Znajdują się w nich jony, które są nośnikami prądu elektrycznego. 

Każdy z uczestników otrzyma swój indywidualny zestaw doświadczalny oraz kartę pracy, dzięki którym będzie mógł uczestniczyć w lekcji wykorzystującej metodę eksperymentu. Zestawy doświadczalne wraz z instrukcjami dostarczone zostaną do szkoły przed zajęciami. Warsztat przeznaczony dla grup szkolnych uczących się w systemie stacjonarnym.

Dla: kl. 6-8 SP | szkoły ponadpodstawowe

W codziennym kontakcie komunikujemy się za pomocą słów. Nie zdajemy sobie sprawy jaka potężną bronią dysponujemy. Na warsztacie przyjrzymy się problemom w porozumieniu. Zastanowimy się dlaczego inni wykorzystują swoją przewagę slowną i jak sobie z nią radzić. Podczas warsztatu, prowadzonego na żywo przez specjalistów Młyna Wiedzy, będziemy kształtowali umiejętności konstruktywnego porozumiewania się i budowania pozytywnych komunikatów. Wszystko po to, aby słowo i jego siła była naszym sprzymierzeńcem.

Przed lekcją nauczyciel otrzymuje dodatkowe materiały w wersji elektronicznej, które może wykorzystać  (choć nie musi) do kontynuacji dyskusji z uczniami swojej klasy. Warsztat dostosowany do warunków edukacji zdalnej.

Warsztat przyrodniczy realizujemy w środy i czwartki

Warsztat społeczno-kulturowy realizujemy we wtorki i piątki

Kup bilet na lekcję online

Jak wygląda lekcja online?

Zajęcia przyrodnicze:

  1. Wybierasz temat. 
  2. Dokonujesz zakupu biletu. Na adres poczty elektronicznej wyślemy link do lekcji. A na podany przy zakupie adres wyślemy zestawy edukacyjne. 
  3. Po otrzymaniu od nas przesyłki dystrybuujesz zestawy wśród uczniów i przekazujesz im linki wraz kodem dostępu z biletu. 
  4. W dniu lekcji klikasz/klikacie w link (nie później niż 5 minut przed planowaną godziną zajęć). 
  5. Uczestniczysz w lekcji. Komunikacja z prowadzącym jest realizowana w formie chatu. 

Zajęcia kulturowe:

  1. Wybierasz temat. 
  2. Dokonujesz zakupu biletu. Na adres poczty elektronicznej wyślemy link do lekcji wraz z kodem dostępny, który znajduje się na bilecie.
  3. Na adres poczty elektronicznej (podany przy zakupie) wyślemy materiały, które możesz wykorzystać w trakcie lekcji. 
  4. W dniu lekcji klikasz/klikacie w link (nie później niż 5 minut przed planowaną godziną zajęć). 
  5. Uczestniczysz w lekcji. Komunikacja z prowadzącym jest realizowana w formie chatu. 

Kontakt:

Sebastian Świercz

tel. 56 690 49 90 wew. 512

tel. kom. 667 899 069

e-mail: s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl

Skip to content