tel. +48 56 690 49 90
tel. + 48 56 690 49 51 (kasy)
pl Polski

Klub Rodzica i Opiekuna

Cykl spotkań dotyczący szeroko rozumianego procesu dorastania i dojrzewania.
W szczególności poruszymy kwestie: emocji, komunikacji bez przemocy, komunikacji rodzic-nastolatek, relacji, stresu, problemów szkolnych, depresji, mediów społecznościowych i niepokojących zachowań dorastającej młodzieży.
 

Dowiedz się więcej

Wspólnie z rodzicami i opiekunami chcemy zastanowić się także nad tym jak rozmawiać z dzieckiem o jego przyszłości oraz wspierać je w temacie stresu w szkole.
W ramach spotkań będziemy współpracowali z psychologami, pedagogami, terapeutami, osobami, które na co dzień pracują z dziećmi, młodzieżą  i rodzicami. Wraz z ekspertami chcemy zainspirować do poszukiwania odpowiedzi na dręczące pytania i problemy, związane z tematem wychowania. 
Spotkania odbywają się w wybrane wtorki w Centrum Innowacyjnej Edukacji (ul. Wł. Łokietka 1-3). Udział w spotkaniach jest odpłatny (20 zł), a bilet można kupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji. 

Spotkania

Prowadzenie: Marta Miciuta-Tomaszewska (RemedisPro), psycholog i psychoterapeuta. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się pomocą psychologiczną oraz psychoterapeutyczną  dzieciom, młodzieży i dorosłym. Przeprowadziła liczne wykłady, szkolenia i warsztaty z zakresu umiejętności miękkich i wiedzy psychologicznej.

KUP BILET
Prowadzenie:  Sławomir Uziembło, pedagog, terapeuta, socjoterapeuta, doradca zawodowy. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania: jak wykorzystać potencjał dziecka i ukształtować jego drogę zawodową? Jak pomóc dziecku wybrać z interesujących go rzeczy, te najlepsze dla niego? Jak rozpoznawać potencjał i zainteresowania? Jak rozmawiać o przyszłości? Jak pozwolić dziecku iść własną drogą? Gdzie i czy warto robić testy kompetencji? Jak rozmawiać z dzieckiem i naprowadzić na najlepsze dla niego rozwiązania?

KUP BILET
Prowadzenie: Mirosława Jakubowska, psycholog, od kilkunastu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą (m.in. w szkole, w poradni psychologiczno-pedagogicznej, w gabinecie terapeutycznym) oraz z ich rodzicami. Stara się uważnie słuchać młodych ludzi oraz pomaga rodzicom, aby oni też uczyli się rozumieć zachowanie i język swoich dzieci. Ukończyła studia z psychologii w Warszawie, Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, aktualnie rozpoczynam Kurs Podstawowy Terapii Systemowej w Poznaniu. Podczas spotkania poszukamy odpowiedzi m.in. na takie pytania: Co dzieci robią w sieci, co im to robi i co zrobić, żeby utrzymać dobrą proporcję między wirtualną a realną rzeczywistością.

KUP BILET
Prowadzenie: Joanna Piotrowska, doświadczony trener specjalizujący się w kursach rodzicielskich, terapeuta środowiskowy i pedagog. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywała w Wielkiej Brytanii, gdzie z powodzeniem prowadziła szereg warsztatów i kursów tematycznych dla rodziców i opiekunów, mających na celu  pomóc zrozumieć im, że nie są sami i że mogą wspólnie nauczyć się technik wzmacniających relacje rodzic/opiekun – dziecko, jak również dzieliła się wiedzą na temat tego jak rozwiązywać konflikty i redukować stres. Joanna ma także doświadczenie w pracy terapeutycznej z dziećmi w wieku od 3 do 18 lat. Nic nie przynosi Joannie większej radości jak pomaganie rodzicom/opiekunom w kreowaniu harmonii między nimi a ich dzieckiem/dziećmi. W życiu prywatnym Joanna jest żoną i mamą dwóch córek o skrajnie różnych temperamentach.   Podczas spotkania poszukamy odpowiedzi m.in. na takie pytania: Co dzieci robią w sieci, co im to robi i co zrobić, żeby utrzymać dobrą proporcję między wirtualną a realną rzeczywistością.

KUP BILET

Prowadzenie: Katarzyna Szynkiewicz – psycholog, psychoterapeuta, trener warsztatu psychologicznego z Ośrodka Remedis PRO, a prywatnie mama trójki dzieci. Ma doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i grup wsparcia dla rodziców adopcyjnych, a także warsztatów w ramach programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Prowadzi terapię indywidualną dla osób dorosłych i młodzieży, a także konsultacje i poradnictwo psychologiczne dla rodziców.

Większość rodziców chciałoby wychować dziecko na pewnego siebie i swojej wartości człowieka. Tylko jak to zrobić ? Czym w zasadzie jest poczucie własnej wartości i od jakich czynników zależy? Jako rodzice mamy ogromny wpływ na nasze dzieci, jak więc możemy je wspierać? 

Koordynatorką „KRiO” jest Dorota Nijaki-Bujnarowska
tel. 56 690 49 90 wew. 607 d.nbujnarowska@centrumnowoczesnosci.org.pl
masz temat ważny dla Ciebie i Twojego dziecka? Powiedz jej o tym. Napisz lub zadzwoń! Być może kolejne spotkanie Klubu poświęcimy Tobie.
Skip to content