[vc_row][vc_column][vc_column_text]
27 września rozpocznie się piknik popularnonaukowy, realizowany w ramach Działalności Upowszechniającej Naukę, dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczestnicy wydarzenia zapoznają się sylwetkami i pracami polskich naukowców związanych z naukami ścisłymi. Matematyka, informatyka i cybernetyka, nowoczesne technologie oraz inżynieria – to dziedziny, którymi będziemy zajmowali się podczas festiwalu nauki.
Trzecia strefa związana z telewizją i ruchomymi obrazami będzie poświęcona pracom Polaków, którzy wnieśli swój wkład w rozwój przemysłu telewizyjnego i fotograficznego. Uczestnicy dowiedzą się czym był telektroskop Jana Szczepanika, a także teorią Mieczysława Wolfke na temat powstawania obrazu w mikroskopie.
W czwartej strefie, której patronem jest Feliks Antoni Michał Jasiński, uczestnicy zbudują własne konstrukcje zgodne z mechaniką bryły sztywnej i teorią sprężystości. Wykorzystane zostaną do tego różnego rodzaju klocki i inne materiały, które posłużą do budowy niesamowitych struktur.
Wszystkie stanowiska doświadczalne i eksperymentalne będą wykorzystywały metodę eksperymentu naukowego oraz technikę story telling.
Festiwal nauki organizowany przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest wydarzeniem realizowanym w ramach Działalności Upowszechniającej Naukę, dofinansowanym ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach umowy 958/P-DUN/2016.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
AKTYWNOŚCI PODCZAS FESTIWALU
Strefa „Matematyka oraz łamigłówki”
Strefa „Informatyka oraz cybernetyka”
Strefa „Telewizja i obrazy”
Strefa „Konstrukcje”
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]