Cieszymy się, że ferie zimowe chcesz spędzić z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Zapraszamy do udziału w zajęciach oraz zwiedzania interaktywnych wystaw naszego centrum nauki, w tym wystawy „Ścieżki dorastania” zlokalizowanej w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji. 

Oferta feryjna będzie realizowana od 28 stycznia do 9 lutego 2020 roku. 

W okresie ferii zimowych na zwiedzanie ekspozycji w budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zapraszamy od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. 

W okresie ferii zimowych na zwiedzanie wystawy „Ścieżki dorastania” (budynek Centrum Innowacyjnej Edukacji) zapraszamy od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00, 17:00-19:00. 

W okresie ferii zimowych na warsztaty zapraszamy od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00. Zajęcia odbywają się w budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. 

BILETY KUPISZ W KASACH CENTRUM ORAZ W SYSTEMIE SPRZEDAŻY ONLINE.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak wiele dzikich ptaków żyje w bezpośredniej bliskości człowieka. Ich liczba jest porównywalna nawet z liczbą gatunków występujących w wielu siedliskach naturalnych. Zanim jednak przystąpimy do obserwacji ptaków trzeba zdobyć chociaż podstawową wiedzę na ich temat.

U nas dowiesz się jak rozpoznawać ptaki po sylwetce czy śpiewie. Poznasz niezwykłe ich zwyczaje i różnorodne potrzeby siedliskowe i  pokarmowe. Przekonasz się jak ptaki widzą świat i jak dbają o swoje pióra. Wspólnie wykonamy kolorowe zawieszki wybranych gatunków, które, w trakcie nadchodzącej wiosny, mogą posłużyć jako klucze do poszukiwania i obserwacji ptaków w ich naturalnym środowisku.

Współcześnie robimy mnóstwo zdjęć za pomocą swoich aparatów i smartfonów. Wystarczy kliknąć i już po chwili oglądać zatrzymany i zapisany obraz. Jednak nie zawsze sytuacja fotografii była taka kolorowa. Czarno-białe, niewyraźne zdjęcia, naświetlające się, to była rzeczywistość, z którą mierzyli się pierwsi fotografowie.

Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję zgłębić historię fotografii i zapoznać się w praktyce z jedną z technik fotograficznych wynalezionych w XIX wieku, a wykonana samodzielnie ramka sprawi, że każde zdjęcie będzie wyglądało jeszcze lepiej.

Gasną światła, milkną rozmowy, a my siedząc w wygodnym kinowym fotelu ruszamy w świat wyobraźni, który klatka po klatce przewija się przed naszymi oczami. Każdy z nas lubi oglądać filmy (bajki), ale czy zastanawialiście się jak to się zaczęło? Jak to się dzieję, że nieruchome obrazki można wprawić w ruch? 

Podczas interdyscyplinarnego warsztatu wprawimy kadry w ruch. Zastanowimy się jaką kolejność powinna mieć nasza filmowa opowieść. Każdy zamieni się w twórcę, zrobi film i zmierzy się z konstrukcją własnego zoetropu.

Wiosna, lato, jesień, zima – kiedy się kończy, a kiedy zaczyna? Z pozoru łatwe pytania, często nastręczają naszym milusińskim sporo problemów. Postaramy się pomóc dzieciom utrwalić posiadaną już wiedzę, usystematyzować nazwy miesięcy. Wraz z dziećmi przyjrzymy się życiu roślin i zwierząt w poszczególnych porach roku.

Uczestnicy wykonują swój własny podręczny kalendarz, na którym nie tylko zaznaczą pory roku, ale również ważne dla nich daty.

Ludzie od dawna marzą o podróży w kosmos. Chcą odwiedzać odległe gwiazdy, planety, księżyce… Tylko czym udać się na taką wyprawę? Czy budowa pojazdów kosmicznych to łatwe zadanie? Na warsztacie dowiecie się jak wyglądały statki kosmiczne, którymi odbywali swe wyprawy pierwsi astronauci. Zobaczycie również jak mają wyglądać najnowsze pojazdy, których zadaniem będzie zabrać człowieka na Marsa. Porównacie prawdziwe statki kosmiczne z ich fantastycznymi odpowiednikami znanymi z filmów i komiksów. Poznacie ponadto jakie trudności muszą przezwyciężyć naukowcy planujący misje na inne planety. Uzbrojeni w taką wiedzę będziecie mogli zaprojektować i wykonać z dostępnych materiałów model własnego statku kosmicznego. Kosmodrom Młyn Wiedzy czeka na chętnych chcących przeżyć kosmiczną przygodę.

Jeżeli lubisz podpatrywać przyrodę, zapraszamy Cię na warsztaty poświęcone pszczołom. Przyjrzymy się różnym gatunkom tych pożytecznych owadów, poznamy budowę ich ciała i zwyczaje. Zastanowimy się również, czy miasto może być miejscem przyjaznym dla owadów zapylających.

Własnoręcznie wykonany mini hotel dla pszczół z pewnością zachęci je do zamieszkania na wiosnę w naszym ogrodzie lub na balkonie i pozwoli przyjrzeć się z bliska życiu dzielnych zapylaczy.

Masz pytania w sprawie oferty? Zapraszamy do kontaktu! 

Sebastian Świercz

e-mail: s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. +48 56 690 49 90 wew. 512

Kasy

e-mail: kasy@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. + 48 56 690 49 51