Wmiksuj się!

Ekspozycja składa się z siedmiu mobilnych stanowisk, które w atrakcyjny sposób przybliżają zagadnienia o treści związanej z muzyką i fizyką dźwięku. Wszystkie stanowiska, które znajdują się na wystawie są interaktywne, wymagają zaangażowania manualnego, ruchowego, zmysłowego i intelektualnego. Zwiedzający mogą przekonać się na własnych zębach, że dźwięk rozchodzi się nie tylko w powietrzu, ale również w ciałach stałych. Mogą także posłuchać bicia swojego serca, sprawdzić siłę swojego głosu, tworzyć muzykę na profesjonalnych mikserach – a także cyfrowo przetworzyć swój głos.

Wystawa jest wzbogacona o ekspozytory w formie tabletów, które prezentują dane zjawisko i zawiera instrukcję obsługi danego stanowiska.


INFORMACJE TECHNICZNE:

Grupa docelowa: dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych

Minimalna powierzchnia: 50 m²

Minimalna wysokość: 260 cm

Minimalny okres wynajmu: 3 m-ce

Język: polski, angielski

TO TAKIE PROSTE

Wystawa obejmuje 26 eksponatów wchodzących w skład czterech różnych stref („Technoświat”, „Główka Pracuje”, „Mechaniczny Plac Zabaw”, „Pomyśl, zrozum, zrób”). Wszystkie strefy są zaprojektowane w różnorodnej kolorystyce, dzięki temu zwiedzający bez problemu może przyporządkować pojedynczy eksponat do danej strefy. Podstawę systemu wystawowego stanowią klocki gry komputerowej Tetris.

Nazwa wystawy jest odczuwalnym credo eksponatów i ich zawartości, co nie znaczy jednak, ze eksponaty są banalne. Wręcz przeciwnie, przez interakcje z wystawą zwiedzającemu jest przekazywana wiedza o złożonym charakterze, którą będzie samodzielnie zdobywał wybierając miedzy eksponatami i łącząc pojedyncze strefy w tematyczną całość. Badając wystawę i wchodząc w interakcje z pojedynczymi eksponatami zwiedzający sam staje się aktywnym kolekcjonerem wiedzy.


INFORMACJE TECHNICZNE

Grupa docelowa: dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych

Minimalna powierzchnia: 300 m²

Minimalna wysokość: 300 cm

Minimalny okres wynajmu: 3 m-ce

Język: polski, angielski

Uwaga!!! Istnieje możliwość osobnego wynajęcia poszczególnych stref. Pojedyncza strefa minimalna powierzchnia: 100 m2

przeBUDOWA

Mobilna pracownia kreatywna składa się z zestawu 151 elementów, wielkogabarytowych klocków Imagination Playground. Klocki wykonane są z biodegradowalnej, miękkiej, lekkiej i wodoodpornej pianki. Zostały zaprojektowane przez światowej sławy architekta Davida Rockwella, który wyznaczył nowy kierunek dla kreatywnych placów zabaw.

Ekspozycja zachęca do swobodnej zabawy, w harmonijny sposób rozwija dzieci w różnym wieku w sferze zmysłowej, ruchowej i intelektualnej.


INFORMACJE TECHNICZNE

Grupa docelowa: dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych w kazdym wieku

Minimalna powierzchnia: 50 m²

Minimalna wysokość: 260 cm

Minimalny okres wynajmu: 1 m-c

Język: polski, angielski

Informacji w sprawie możliwości najmu wystaw mobilnych Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udziela Sebastian Świercz, e-mail: s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl, tel. + 48 56 690 49 90 w. 512. 

Nie czekaj: „Wmiksuj się!” już dziś w wystawy mobilne Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy: „To takie proste!”.