Mikołaj Kopernik na monecie

24 kwietnia w naszym Centrum, Narodowy Bank Polski zaprezentuje monetę z serii „Wielcy polscy ekonomiści” z wizerunkiem Mikołaja Kopernika. Pomysłodawcą tej serii monet jest prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego.

Szczegóły

Wieczór dla dorosłych w Młynie Wiedzy

23 marca zapraszamy na pierwszy w tym roku wieczór dla dorosłych. Tematyczne warsztaty, konsultacje specjalistów, a także zwiedzanie interaktywnych wystaw, to tylko część propozycji dla uczestników tego wyjątkowego wydarzenia. 

Szczegóły

O mózgu w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Wykłady naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz pokazy przygotowane przez studentów działających w Toruńskim Kole Kognitywistycznym oraz Studenckim Kole Naukowym Psychologii UMK „Animus” – to główne punkty inauguracji „Tygodnia Mózgu” w Toruniu. 

Szczegóły

Ministerstwo Kultury dofinansuje rozbudowę Młyna Wiedzy

W czwartym kwartale 2019 roku nie do poznania zmieni się okolica Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Gmina Miasta Toruń otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w kwocie 12 416 318,23 zł na realizację projektu Centra Innowacyjnej Edukacji (tzw. „Minikoperniki”), podprojekt „Adaptacja budynków zlokalizowanych przy ul. W. Łokietka w Toruniu na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, instytucji kultury prowadzącej innowacyjną edukację w regionie kujawsko-pomorskim”. Całkowita wartość projektu to 17 984 544,01 zł.

Szczegóły

Nowa ścieżka tematyczna w Młynie Wiedzy

Z okazji roku Wisły wprowadzamy do naszej oferty ścieżkę tematyczną, której treść i zadania będą związane ze znajdującą się na drugim piętrze naszego Centrum wystawą „Rzeka”. Ścieżka będzie dostępna w drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017.

Szczegóły