Warsztaty szkolne w okresie

14.02.2017-29.06.2017 r.

Prosimy wybrać interesujący Państwa dzień tygodnia i zarezerwować lub zakupić bilety

„Co w brzuchu burczy…”

godz. 9:00 i 11:00

gr. wiekowa: 1-3, 4-6 SP

Opis:

Każdy z nas spożywa codziennie różnego rodzaju pokarmy, które w naszym organizmie pokonują pewną drogę. Dlatego podczas warsztatu dowiemy się w jaki sposób się odżywiać, aby nasz organizm był zdrowy i zadowolony. Poznamy każdy fragment układu pokarmowego i jego funkcje. Stworzymy model takiego układu. W dalszej części zajęć przekonamy się wizualnie jak długie jest nasze jelito oraz zobaczymy jak kwas w żołądku rozkłada pokarm. Za pomocą lupy przeprowadzimy obserwacje żołądka poznając jego budowę. Przekonamy się również co pozostaje z resztek pokarmowych.

Warsztaty realizowane przy współpracy z Fundacją Marwit.

Fundacja MARWIT_partner CNMW

„Pogodynka”

godz. 9:00 i 11:00

gr. wiekowa: 1-3, 4-6 SP

Opis:

Czy pogoda jest zawsze czy tylko gdy świeci słońce? Co ma na nią wpływ? Podczas warsztatu dowiemy się czym jest pogoda i jakie składniki ją opisują. Odpowiemy na pytania czy meteorolog to inaczej prezenter pogody i dlaczego mamy tak dużo przysłów związanych z pogodą. Każdy z uczestników na mapie Polski odtworzy prognozowane warunki pogodowe, a później na mapie wymyślonego przez siebie obszaru określi pogodę zaznaczając wszystkie składniki pogody i tworząc legendę. Wybrani uczestnicy będą mogli zaprezentować efekty swojej pracy i na kilka minut staną się prezenterami prognozy pogody.

„Słodkie cząsteczki”

godz. 9:00 i 11:00

gr. wiekowa: 4-6 SP, gimnazjum

Opis:

Czy powszechnie stosowany cukier do herbaty występuje naturalnie w przyrodzie? Czemu owocowych soków nie trzeba dosładzać? Dlaczego papier nie jest słodki skoro składa się z cukru? Dlaczego niektórych słodzików nie można używać do wypieków? Podczas godzinnych warsztatów wyjaśnimy czym są cukry, jak je dzielimy i jakie mają właściwości oraz zapoznamy uczestników z innymi rodzajami substancji słodzących. Ponadto wspólnie przeprowadzimy eksperymenty pokazujące charakter chemiczny cukrów.

„Tajemnice wody”

godz. 9:00 i 11:00

gr. wiekowa: 1-3, 4-6 SP

Opis:

Woda jest najpospolitszym związkiem chemicznym występującym na Ziemi, substancją pokrywającą aż 70% powierzchni naszego globu.  Jet to jedna z najbardziej rozpowszechnionych cząsteczek we Wszechświecie, występującą w warunkach standardowych w stanie ciekłym. W stanie gazowym woda staje się parą wodną, a w stałym stanie skupienia – lodem.

Szczegółowych informacji w sprawie oferty warsztatowej udziela: 
Michał Matuszak
e-mail: m.matuszak@centrumnowoczesnosci.org.pl
tel. (56) 690 49 90 wew. 512.