Cieszymy się, że zainteresowała Państwa oferta rodzinnych warsztatów w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Godziny otwarcia Centrum:

wtorek-piątek: godz. 09:00-15:00

sobota-niedziela: godz. 11:00-17:00

Warsztaty w marcu

soboty: godz. 11:00 i 14:00

Czy każda śnieżynka jest taka sama? Dlaczego śnieg jest biały? Co ma wspólnego sztuczny śnieg z pieluszką? Na te i inne pytania poznacie odpowiedź na naszych warsztatach. Każdy uczestnik będzie miał okazję do zapoznania się z rodzajami płatków śniegu,  zaprojektowania własnej śnieżynki oraz do eksperymentowania z rozmaitymi typami sztucznego śniegu.

Podczas warsztatu dzieci poznają źródła energii, z których korzystamy na co dzień. W trakcie wspólnej zabawy połączymy źródła energii z urządzeniami codziennego użytku, które potrzebują energii do działania. Nauczymy się jak można wykorzystać działanie energii Słońca, wiatru i wody do produkcji energii elektrycznej. Używając prostych modeli urządzeń sprawdzimy jak można wykorzystać odnawialne źródła energii w praktyce. Po zajęciach każdy będzie mógł odpowiedzieć na pytanie: „Jak oszczędzać energię?”. Razem wykonamy m.in. model elektrowni wiatrowej – turbinę wiatrową, którą każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu.

Masz problemy z zapamiętywaniem twarzy?  Kilka, kilkanaście sekund – tyle czasu ma zwykle świadek, by zapamiętać wygląd przestępcy. Co jest ważne? Cechy, czyli kształty: głowy, uszu, nosa, ust, oczu. Dodatki: kwiatek, szalik, czapka, kolczyk itp.  Aby osiągnąć dobrą  formę w zapamiętywaniu należy jednak poćwiczyć ćwiczyć. Na warsztacie pokażemy kilka sposobów jak stać się posiadaczem fenomenalnej pamięci. Spróbujemy określić granicę Twoich możliwości. Sprawdzimy ile cech twarzy uda Ci się zapamiętać. Warsztaty sprawią, że będziesz obserwować, rejestrować wydarzenia i twarze z dużo większą uwagą. Przyjemność ze wspólnego grania gwarantowana!

królestwie zwierząt? Razem z nami, będziecie mieli okazję poznać mistrzów zabawy w chowanego, którzy zdolność znikania opanowali do perfekcji. Sprawdzimy czy jesteście wystarczająco spostrzegawczy, aby odnaleźć zwierzęta, które nie chcą być odnalezione. Pobawicie się z nami kolorami, zaprzyjaźnicie się z naszym głównym bohaterem kameleonem Leonem. A potem, kto wie? Może będzie miał ochotę wrócić z wami do domu. Zapraszamy do przeżycia z nami wspólnej przygody.

Szczegółowych informacji w sprawie oferty udziela:

Sebastian Świercz

s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. 56 690 49 90 wew. 512.

Kontakt z kasami:

kasy@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. 56 690 49 51