Cieszymy się, że zainteresowała Państwa oferta rodzinnych warsztatów w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Godziny otwarcia Centrum:

wtorek-piątek: godz. 09:00-15:00

sobota-niedziela: godz. 11:00-17:00

Warsztaty w styczniu

soboty: godz. 11:00 i 14:00

Za oknem może być mroźnie i śnieżnie, a w domu mnóstwo kolorów, światełek, aromatycznych zapachów. Zapraszamy do wspólnego świętowania w Młynie Wiedzy. W miłej atmosferze wykonamy eksperymenty związane z zimą i okresem Karnawału. Dodatkowo każdy będzie miał okazję do stworzenia karnawałowej ozdoby.

Warsztat to niezwykła okazja, aby dzieci mogły na własnej skórze przekonać się jak tajemnicza i interesująca bywa praca detektywa. Uczestnicy zajęć poznają techniki pracy detektywa i rozwikłają niejedną zagadkę. W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się czym jest daktyloskopia, technika śledcza, która bada i porównuje linie papilarne w celu ustalenia sprawcy przestępstwa. Zdejmą swój odcisk palca oraz porównają go z odciskami kolegów. Wezmą udział w kilku eksperymentach, które pokażą im, że detektyw w swojej pracy często korzysta z metod naukowych chemii, biologii czy fizyki. Mali detektywi dowiedzą się czym są atramenty sympatyczne oraz sami zaszyfrują wiadomość.

Wykonując kolejne zadania uczestnicy dowiedzą się jakie elementy tworzyły herby. Poznają barwy heraldyczne, zasady, według których je stosowano oraz sposób ich graficznego przedstawienia, czyli szafirunek. Przekonają się ponadto kto i w jakim celu używał herbów lub innych znaków zwanych gmerkami. Każde rozwiązane zadanie pomoże pradziadkowi Kieratowi (członkowi rodziny profesora Młynka) przypomnieć sobie brakujące części z wizerunku na pierścieniu. Dzięki zdobytej wiedzy z dziedziny heraldyki, dodając poszczególne elementy, uczestnicy odtworzą herb rodziny prof. Młynka.  Na te, ciekawe dla uczestników w rożnym wieku, warsztaty szczególnie zapraszamy Babcie i Dziadków z wnukami.

Lubisz obserwować ptaki? Zatem już postanowione: chcesz ugościć na balkonie rozćwierkanych skrzydlatych przyjaciół, fundując im porządną stołówkę w postaci karmnika. Nie martw się, młotek i deski nie będą potrzebne! Pomożemy Ci zbudować karmnik z materiałów pochodzących z recyklingu, nadamy im nowy, użytkowy charakter. Warsztat „Ćwierkająca restauracja” to również wspaniała okazja do pogłębienia wiedzy o ptakach, ich różnorodności, zwyczajach i preferencjach pokarmowych. Wspólnie przygotujemy mieszankę nasion, która będzie odpowiednim pokarmem dla tych zwierząt zimą.

Szczegółowych informacji w sprawie oferty udziela:

Michał Matuszak

m.matuszak@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. 56 690 49 90 wew. 512.

Kontakt z kasami:

kasy@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. 56 690 49 51