Cieszymy się, że zainteresowała Państwa oferta rodzinnych warsztatów w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Godziny otwarcia Centrum:

wtorek-piątek: godz. 09:00-15:00

sobota-niedziela: godz. 11:00-17:00

Warsztaty w listopadzie

soboty: godz. 11:00 i 14:00

Poznamy każdy fragment układu pokarmowego i jego funkcje. Stworzymy model takiego układu. W dalszej części zajęć przekonamy się wizualnie jak długie jest nasze jelito oraz zobaczymy jak kwas w żołądku rozkłada pokarm. Za pomocą lupy przeprowadzimy obserwacje żołądka poznając jego budowę.

Czy witaminy są ważne dla zdrowia człowieka? Jakie funkcje pełni witamina C w naszym organizmie. Jakie są konsekwencje jej niedoboru i nadmiaru. Podczas warsztatu odpowiemy na powyższe pytania i przy pomocy doświadczeń chemicznych sprawdzimy m.in., które produkty mają wysoką zawartość witaminy C.

W szkole i w życiu codziennym bardzo często posługujemy się schematami, a nasz mózg bardzo lubi się do schematów przyzwyczajać. Powoduje to jednak zatracenie kreatywności i zdolności do twórczego myślenia, a także trudności w rozwiązywaniu niestandardowych problemów, które nie poddają się tymże schematom. Celem naszych zajęć jest pobudzenie naszych umysłów do szukania nowych ścieżek myślowych, podchodzenia do problemów od zupełnie innej – nowej strony. Warsztat polega na rozwiązywaniu zagadek logicznych różnych typów – matematycznych, słownych, obrazkowych, geometrycznych i innych.

Warsztaty w grudniu

soboty: godz. 11:00 i 14:00

Podczas podróży, kiedy zwiedzamy  zabytkowe  kościoły, zamki, pałace i ratusze, w oknach tych budowli możemy podziwiać misternie wykonane witraże. Tradycyjnie powstają z kolorowych szkiełek precyzyjnie łączonych ołowiem. Na naszych zajęciach uczestnicy wykonają jednak swój  witraż w nieco łatwiejszy sposób. Dzięki temu każdy poczuje się artystą. Młodsi uczestnicy, z samodzielnie wykonanej, odpowiedniej masy plastycznej, będą mogli z kolei wylepić własny, niesamowity obraz.

Papier i tektura, czy istnieje prostszy i bardziej dostępny materiał do zabawy? Jeśli już skończyły się Wam pomysły i nie wiecie jak zapewnić dziecku rozrywkę, to mam dla Was idealne rozwiązanie. Na pewno chcielibyście wspólnie z dziećmi stworzyć wspaniałe przedmioty, którymi można się długo bawić. Może to być tor dla szklanych kulek, marionetki – lalki  poruszane od góry nitkami i drucikami, ruchome kartki z wyciętymi elementami montowanymi na ćwieki, czy piłkarzyki z klamerek. Zbudowanie takiej zabawki jest okazją do ćwiczenia wyobraźni, poprawienia sprawność manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz umiejętność koncentracji uwagi. Zarazimy Was mnóstwem pomysłów. Skonstruowane zabawki będą z pewnością długo służyły i co najważniejsze można się nimi bawić bez końca. Udanej  zabawy!

Kreatywne zajęcia z majsterkowania dla małych i dużych. Na zajęciach nasi goście zapoznają się z procesem tworzenia  interaktywnych eksponatów. Pod okiem prowadzących każdy uczestnik wykona swój własny mini eksponat.  Z dostępnych materiałów będziemy tworzyć  proste stanowiska eksperymentalne prezentujące zjawiska przyrodnicze z którymi mamy do czynienia na co dzień.  Przez godzinę będziemy projektować i tworzyć. Chcesz poczuć się jak konstruktor?

Szukasz świątecznego prezentu a czasu coraz mniej? Nic nie jest wystarczająco zachwycające i wyjątkowe? Na naszych warsztatach będziesz miał okazję samodzielnie wykonać prezenty dla swoich najbliższych. W tym celu użyjemy rzeczy codziennego użytku, olbrzymiej wyobraźni i szczypty kreatywności. Powstaną piękne upominki!

Za oknem mroźno i śnieżnie, a w domu mnóstwo kolorów, światełek, aromatycznych zapachów. Koniec roku to piękny czas! Zapraszamy do wspólnego świętowania w Młynie Wiedzy. W miłej atmosferze wykonamy eksperymenty związane z zimą i sylwestrową nocą. Dodatkowo każdy będzie miał okazję do stworzenia karnawałowej ozdoby.

Szczegółowych informacji w sprawie oferty udziela:

Michał Matuszak

m.matuszak@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. 56 690 49 90 wew. 512.

Kontakt z kasami:

kasy@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. 56 690 49 51