Cieszymy się, że zainteresowała Państwa oferta rodzinnych warsztatów w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Godziny otwarcia Centrum:

wtorek-piątek: godz. 09:00-15:00

sobota-niedziela: godz. 11:00-17:00

Warsztaty rodzinne w czerwcu

soboty: godz. 11:00-12:00 i 14:00-15:00

Papier i tektura, czy istnieje prostszy i bardziej dostępny materiał do zabawy? Jeśli już skończyły się Wam pomysły i nie wiecie jak zapewnić dziecku rozrywkę, to mam dla Was idealne rozwiązanie. Na pewno chcielibyście wspólnie z dziećmi stworzyć wspaniałe przedmioty, którymi można się długo bawić. Może to być tor dla szklanych kulek, pająk schodzący na linie, smok z ruchomą paszczą i taumatropy. Zbudowanie takiej zabawki jest okazją do ćwiczenia wyobraźni, poprawienia sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz umiejętność koncentracji uwagi. Zarazimy Was mnóstwem pomysłów. Skonstruowane zabawki będą z pewnością długo służyły i co najważniejsze można się nimi bawić bez końca.

Kreatywne zajęcia z majsterkowania dla małych i dużych. Na zajęciach nasi goście zapoznają się z procesem tworzenia  interaktywnych eksponatów. Pod okiem prowadzących każdy uczestnik wykona swój własny mini eksponat.  Z dostępnych materiałów będziemy tworzyć  proste stanowiska eksperymentalne prezentujące zjawiska przyrodnicze z którymi mamy do czynienia na co dzień. Przez 60 minut będziemy projektować i tworzyć. Chcesz poczuć się jak konstruktor? Przyjdź na nasze zajęcia.

Wakacyjne warsztaty rodzinne

soboty i niedziele: godz. 11:00-12:00 i 14:00-15:00

„W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” to jeden z najpopularniejszych łamańców językowych, ale czy język można połamać? Co to znaczy strzępić język i czy trzeba go trzymać za zębami? Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie naszych zajęć. Pokażemy uczestnikom jak ćwiczyć nasz aparat mowy bawiąc się przy tym znakomicie. Dodatkowo sprawdzimy jak to robią ludzie w innych zakątkach świata.

Młody adepcie latania! Zanim kiedyś wzbijesz się w przestworza poznaj historię polskiego lotnictwa. Dowiedz się kto mógł zostać asem lotniczym, jakie zwyczaje mieli piloci walczący podczas drugiej wojny światowej i jak oznaczali swoje samoloty. Na zajęciach znajdziesz odpowiedzi na pytania: Szaliki w jakim kolorze nosili piloci dywizjonu toruńskiego? Czy polscy piloci byli dobrymi tancerzami? Czy wśród pilotów Polskich Sił Powietrznych znajdowały się kobiety? Wykonując zadania odkryjesz dlaczego niektórych pilotów nazywano „Rafałkami”, innych „Szakalami”, a jeszcze innych „Juhasami”. Na koniec będziesz mógł wcielić się w postać dzielnego pilota myśliwca, bądź też członka bohaterskiej załogi bombowca i wykonując pracę plastyczną zaprojektujesz oznakowanie maszyny asa lotniczego.

Ubrane w twardą zbroję, wyposażone w mocne szczęki, budzące nasz zachwyt lub przeciwnie – odrazę, mieniące się kolorami tęczy albo stosujące kamuflaż, żyjące na lądzie i w wodzie, będące dla nas utrapieniem lecz również nam pomocne… Chrząszcze zdradzą nam sekrety swojego życia i ujawnią strategie, zapewniające przetrwanie w każdym środowisku. Bardzo skuteczne, skoro co piąta żywa istota to właśnie chrząszcz. Zapraszamy na spotkanie twarzą w twarz z chrząszczami.

Wakacje to czas, w którym pozwalamy odpocząć naszemu ciału i umysłowi.  Często jednak ten odpoczynek jest przez nas źle wykorzystywany i wówczas prowadzi do tego że nasze ciało staje się ociężałe, a umysł nie tak „elastyczny” jak wcześniej. W efekcie powrót do szkoły, pracy i treningów jest trudny i musi minąć kilka tygodni zanim odzyskamy dawną formę.  Na naszych zajęciach będziecie mogli się zmierzyć z niebanalnymi zagadkami, których rozwiązanie pozwoli Wam ćwiczyć umysł w przyjemny sposób i poznać kilka ciekawostek o naszej planecie. Na warsztat zapraszamy zarówno najmłodszych miłośników zagadek,  jak i starych wyjadaczy wszelakich łamigłówek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!


Szczegółowych informacji w sprawie oferty udziela:

Sebastian Świercz

s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. 56 690 49 90 wew. 512.

Kontakt z kasami:

kasy@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. 56 690 49 51