Cieszy nas, że zainteresowaliśmy Państwa ofertą zajęć dla przedszkolaków. Wiemy jak ważna jest edukacja od jak najmłodszych lat, dlatego zapraszamy do udziału w zajęciach w pracowni kreatywnej „przeBUDOWA” i sali warsztatowej.

Poniżej możecie zapoznać się Państwo z naszymi propozycjami. U dołu strony znajdziecie godziny odbywania się zajęć.

27.02.2017- 23.06.2018

Warsztat skierowany do dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki w niesamowitym świecie matematyki. Dzieci będą miały okazję utrwalić sobie proste działania, takie jak dodawanie czy odejmowanie. Budowle na planie koła czy kwadratu? Dlaczego nie! Dzięki naszym klockom i dziecięcej wyobraźni wszystko jest możliwe. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Wiek uczestników: 5-6 lat

W trakcie zajęć młodzi uczestnicy przeniosą się w świat magicznych opowieści i legend o Toruniu, które nie tylko w ciekawy sposób poszerzą ich wiedzę na temat samego miasta, ale także wprawią słuchaczy w dobry nastrój i wywołają uśmiech na niejednej twarzy. Dzieci przyjrzą się najbardziej charakterystycznym zabytkom Torunia, które kryją w sobie wiele fantastycznych, owianych tajemnicą historii.  Dzięki niebieskim klockom pobudzimy kreatywność uczestników, oraz  zachęcimy ich do wykonania makiety Starego Miasta. Nasi mali architekci zaprojektują i zbudują z klocków najbardziej charakterystyczne zabytki Torunia.

Wiek uczestników: 5-6 lat

Podczas warsztatów powstaną rakiety kosmiczne, a uczestnicy odbędą podróż, aby odkrywać nowe planety. Dzięki nabytej wiedzy o planetach Układu Słonecznego – przedszkolaki, nie tylko odkrywają niezwykłą planetę, ale także planują jak będzie wyglądać na niej życie, tworząc niepowtarzalne wynalazki pomocne nowym mieszkańcom planety.

Wiek uczestników: 3-6 lat

Warsztaty to podróż do laboratorium. Uczestnicy zapoznają się z pracą naukowca oraz ze sprzętem wykorzystywanym w pracowni fizyka, chemika i biologa. Przede wszystkim jednak będzie to okazja do wcielenia się w rolę badacza i przeprowadzenia szeregu eksperymentów pod okiem opiekunów. Zajęcia mają na celu zachęcenie dzieci do obserwacji zjawisk przyrodniczych i wyciągania z nich wniosków.

Wiek uczestników: 5-6 lat

Zajęcia odbywają się od wtorku do czwartku (pracownia „przeBUDOWA”) i w piątki (sala warsztatowa). Rozpoczynają się o godz. 9:00 i trwają 2 godziny. Dzieci uczestniczą w godzinnym warsztacie, a pozostały czas wykorzystują na zwiedzanie wystaw Centrum z przewodnikiem.

W zależności od wieku dzieci możecie wybrać Państwo jeden z dwóch/trzech zaproponowanych przez nas tematów.

Szczegółowych informacji w sprawie oferty udziela:

Sebastian Świercz

s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. 56 690 49 90 wew. 512.