Zajęcia dla przedszkolaków rozpoczynają się o godz. 9:00 i trwają przez 2 godziny. W tym czasie przez godzinę dzieci uczestniczą w warsztatach, a pozostały czas jest przeznaczony na zwiedzanie wystaw CNMW z opiekunem.

WTORKI, ŚRODY, CZWARTKI

Opiekunowie grup przedszkolnych mogą wybrać jeden z trzech tematów zajęć:

MALI ARCHITEKCI- SZLAKIEM ZABYTKÓW Z TORUNIA

Warsztat dedykowany dzieciom w wieku 5-6 lat. W trakcie zajęć młodzi uczestnicy przeniosą się w świat magicznych opowieści i legend o Toruniu, które nie tylko w ciekawy sposób poszerzą ich  wiedzę na temat samego miasta, ale także wprawią naszych małych słuchaczy w dobry nastrój i wywołają uśmiech na niejednej twarzy.

Dzieci przyjrzą się najbardziej charakterystycznym zabytkom Torunia, które kryją w sobie wiele fantastycznych, owianych tajemnicą historii.  Dzięki niebieskim klockom pobudzimy kreatywność uczestników, oraz  zachęcimy ich do wykonania makiety Starego Miasta. Mali architekci zaprojektują i zbudują z klocków najbardziej charakterystyczne zabytki Torunia.

Ponadto, dzieci będą miały niepowtarzalna okazję nauki zachowań społecznych, ćwiczenie koncentracji, a także umiejętności komunikacyjnych.

ODKRYWAMY PLANETĘ 

Przedszkolaki w wieku 3-4 i 5-6 lat zapraszamy na niezwykłą wyprawę w Kosmos! Zbudujemy rakietę i wyruszymy odkrywać nowe Planety. Przy okazji świetnej zabawy, nauczymy się  co nieco co o Układzie Słonecznym, uśmiechniemy się do Gwiazd i pędząc z Małą Niedźwiedzicą Wielkim Wozem pomachamy Księżycowi!  Dzieli Przedszkolacy nie tylko odkryją niezwykłą planetę, ale też zaplanują jak będzie wyglądać na niej życie, tworząc niepowtarzalne wynalazki pomocne nowym mieszkańcom Planety. Wykorzystując naturalną ciekawość dzieci oraz pasję do odkrywania i eksperymentowania przybliżymy im odległy kosmos. Zadbamy też  o rozwój „przyziemnych” umiejętności takich jak kreatywne myślenie, usprawnianie motoryki i współdziałanie w grupie. Nieziemskie warsztaty czekają na kreatywnych kosmicznych budowlańców!

WESOŁE MIASTECZKO PROF. MŁYNKA

Przedszkolakom w wieku od 3 do 4 lat proponujemy twórczą pracę nad niezwykłymi projektami i spontaniczny trening komunikacji z rówieśnikami. Wszystko w świecie najbliższym dzieciom- Świecie zabawy, czyli Wesołym Miasteczku! Dzieci skłonione zasadami zabawy do osiągnięcia wspólnego dla całej grupy przedszkolnej celu, ukradkiem zaznajamiają się z trudną sztuką zawierania kompromisów! Muszą zadbać nie tylko o swoje interesy w grupie, ale pomyślny efekt pracy całego zespołu! Co więcej tak zaprojektowana okazja edukacyjna stwarza możliwość zaobserwowania jakie role grupowe pełnią dzieci, jak odnajdują się w relacjach międzyludzkich. Jak radzą sobie z wewnętrznymi konfliktami i jak rozwiązują problemy w kontaktach z innymi. Nieprzypadkowo zwracamy się do najmłodszych przedszkolaków, to właśnie oni często po raz pierwszy na początku swojej drogi w przedszkolu uczą się wspólnej zabawy, dzielenia się zabawkami i dogadywania z innymi. Wesoła budowa to czas, żeby dać dzieciom szansę na wzmocnienie siebie przez poznanie swoich mocnych stron według ich życzenia „Ja sam!”. Bowiem w  tym twórczym procesie konstruowania Wesołego Miasteczka dorośli pełnią rolę wspierającą, a nie zarządzającą. To także świetna okazja dla wychowawców i nauczycieli, aby z komfortowej roli obserwatora spojrzeć na relacje swoich podopiecznych. Fascynująca zabawa niekonwencjonalnymi klockami, to także czas integracji całej grupy i wychowawców podczas niezapomnianej zabawy!

PIĄTKI

Warsztaty będą odbywały się w godz. 9:00-10:00, pozostały czas do godz. 11.00 opiekunowie będą mogli wykorzystać na zwiedzanie interaktywnych wystaw.

Warsztaty „Lisek i przyjaciele”

Witajcie, jestem Pan Lisek! Mieszkam głęboko w lesie, mam rudy ogon i mnóstwo przyjaciół. To właśnie ich dzisiaj poznamy. W jakim środowisku żyjemy? Czym jest łańcuch pokarmowy i czy za pomocą łuski możemy sprawdzić ile ryba ma lat? Na te i inne pytania odpowie Pan Lisek. W trakcie warsztatu wspólnie poszukamy tropów i obejrzymy pióra w powiększeniu. Dowiemy się, w jaki sposób dbać o środowisko i poeksperymentujemy z magnesami. Na koniec samodzielnie zbudujemy latającego ptaka, którego nie dogoni nawet lis.

Zdjęcia z zajęć w pracowni kreatywnej „przeBUDOWA”

Szczegółowych informacji w sprawie oferty warsztatowej udziela: 
Michał Matuszak
e-mail: m.matuszak@centrumnowoczesnosci.org.pl
tel. (56) 690 49 90 wew. 512.