29.01.2019-21.06.2019

Warsztat skierowany do dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki w niesamowitym świecie matematyki. Dzieci będą miały okazję utrwalić sobie proste działania, takie jak dodawanie czy odejmowanie. Budowle na planie koła czy kwadratu? Dlaczego nie! Dzięki naszym klockom i dziecięcej wyobraźni wszystko jest możliwe. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Wiek uczestników: 5-6 lat

Zajęcia są poświęcone poznawaniu różnych środków transportu. Od czasów najdawniejszych szukaliśmy sposobu na jak najbardziej efektywny i ekonomiczny sposób przemieszczania się po naszej pięknej planecie. Do jakich niesamowitych rozwiązań doszedł człowiek? Odkryjemy to podczas wspólnej zabawy. Wykorzystując nasze klocki, pozwolimy dzieciom puścić wodze fantazji  i stworzyć  maszyny, które być może, okażą się pojazdami przyszłości. Bo czy na lądzie, czy na wodzie każde dziecko własny pojazd stworzyć może!

Wiek uczestników: 3-6 lat

Zapraszamy Was do przeżycia niesamowitej przygody w krainie cudów! Odbędziemy podróż w czasie i przybliżymy dzieciom historię miejsc, które do dziś rozpalają naszą wyobraźnię, a dla starożytnych podróżników były obowiązkowymi punktami podróży. Dzięki dziecięcej wyobraźni i naszym klockom powstaną monumentalne budowle i posągi starożytności takie jak Latarnia morska na Faros czy Posąg Zeusa w Olimpii, by choć przez chwilę na nowo mogły fascynować nas swoim pięknem. Zapraszamy dzieci, aby wcieliły się w rolę architektów i pomogły nam jeszcze raz ożywić 7 cudów świata starożytnego – świata, który nie powinien zostać zapomniany.

Wiek uczestników: 5-6 lat

W trakcie zajęć wybierzemy się w podróż do laboratorium. Uczestnicy poznają podstawowe przyrządy, niezbędne do pracy w fizyka, chemika i biologa. Wspólnie z opiekunami nauczą się przeprowadzenia eksperymentów z użyciem poznanych przyrządów. Warsztat przez wspólną zabawę tłumaczy podstawowe zjawiska ze świata, który nas otacza. Taka forma warsztatu sprzyja rozwojowi kreatywności dzieci i zachęca je do samodzielnego obserwowania i wyciągania wniosków. Doświadczenia przeznaczone są dla wszystkich grup przedszkolnych, prosta i przystępna forma zapewnia zabawę dla wszystkich.

Wiek uczestników: 5-6 lat

Zajęcia odbywają się od wtorku do czwartku (pracownia „przeBUDOWA”) i w piątki (sala warsztatowa). Rozpoczynają się o godz. 9:00 i trwają 2 godziny. Dzieci uczestniczą w godzinnym warsztacie, a pozostały czas wykorzystują na zwiedzanie wystaw Centrum z przewodnikiem.

W zależności od wieku dzieci możecie wybrać Państwo jeden z dwóch/trzech zaproponowanych przez nas tematów.

Szczegółowych informacji w sprawie oferty udziela:

Sebastian Świercz

s.swiercz@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. 56 690 49 90 wew. 512.